Siker

Vívó-Eb: fiúk is, lányok is negyedikek

Negyedik helyen végzett a magyar női párbajtőrcsapat a lengyelországi vívó-Európa-bajnokságon, Torunban. A magyar férfi kardcsapat is negyedik lett – közölte az MTI.

A Szász Emese, Révész Julianna, Budai Dorina, Kun Anna összeállítású együttes fölényes győzelemmel kezdett a németek ellen, majd a negyeddöntőben, már sokkal szorosabb mérkőzésen egyetlen tussal verte az oroszokat. Az első három asszó után még az ellenfél vezetett, onnantól viszont már a magyaroknál volt az előny. Az elődöntőben sokáig egyik csapat sem tudott ellépni, a kilencedik párharcra azonban az észtek kerültek kedvezőbb helyzetbe azzal, hogy 28 : 25-re vezettek. Szász megpróbált felzárkózni Irina Embrichhel szemben, de nem volt könnyű dolga, és nem is sikerült neki a fordítás a tapasztalt és türelmes ellenféllel szemben.

Az ezüstérmes román Ana Maria Popescu, az aranyérmes román Simona Gherman, a bronzérmes Szász Emese és a szintén bronzérmet nyert lengyel Renata Knapik-Miazga (b-j) a női párbajtőrözők eredményhirdetésén, a lengyelországi Torunban rendezett vívó Európa-bajnokságon 2016. június 22-én. (MTI/EPA/Tytus Zmijewski)

A bronzéremért a románokkal kellett vívni. A taktikai csatát hozó mérkőzésen kevés találat esett az első nyolc párban, Szász és Simona Gherman 16 : 15-ös román vezetésnél kezdte meg a kilencedik asszót. Bő egy perc „tapogatózás” után a román vívó adott két találatot, innentől kezdve pedig Szász „futott az eredmény után”. Próbált támadni, de Gherman rendre pontosabb volt, így fokozatosan nőtt a különbség.
A magyar csapat ezzel negyedikként fejezte be szereplését a 15 válogatottat felvonultató mezőnyben.

A férfiak is negyedikek lettek

Az áprilisban világbajnoki ezüstérmes – Szilágyi Áron, Decsi Tamás, Iliász Nikolász, Szatmári András alkotta – együttes a negyeddöntőben vívta első mérkőzését, és úgy nyert hat tussal a fehéroroszok ellen, hogy mindegyik asszó után vezetett.
Az olaszok elleni elődöntőben is jól kezdtek a magyarok, a negyedik pár után 20 : 9 volt az állás a javukra. Az ötödik asszóban azonban Szilágyi, majd a hetedikben Decsi nagy különbségű vereséget szenvedett Diego Occhiuzzitól, ezzel fordítottak az olaszok. Szatmári ugyan még visszavette az előnyt, de Szilágyi az utolsó párharcot 6 : 3-ra elvesztette Luca Curatolival szemben, így az olaszok jutottak be a döntőbe.
A magyarok a harmadik helyért a románokkal küzdöttek meg, és csak az elején tudták tartani velük a lépést. A második asszótól folyamatosan nőtt a különbség, és csak az utolsót sikerült ismét a magyaroknak nyerniük Szilágyi révén, de így is 13 találatnyi lett a különbség. Ebben a versenyben 14 válogatott indult.