A 3000 méteres akadályfutás harmadik előfutamában az etióp sportolónőt egy hármas ütközésnél véletlenül megtaposta egyik ellenfele, s a lába kicsúszott a cipőjéből. Etenesh hiába próbálta visszahúzni, nem sikerült neki, s ezzel értékes másodperceket veszített. Másfél körrel a vége előtt egy laza mozdulattal félredobta a makacs darabot, és a mezőny után eredt fél cipőben. Később még a zokniját is ledobta. De hiába száguldott a többiek után elképesztő iramban, az akadályok előtt félig mezítláb mindig megtorpant, és rengeteg időt veszítve ezzel már nem tudta utolérni az élbolyt. A futam győztese a kenyai Jepkemoi lett, Diro csupán a hetedik helyen ért célba, s ezzel úgy tűnt, nem tud továbblépni a döntőbe. Ezután teljesen összeomlott, elfeküdt a pályán, nem lehetett megvigasztalni, az egészségügyiek végül letámogatták a pályáról, miközben a közönség tombolt, ilyet bizony nem láthattak mindennap!
Mégis van remény
Az etióp küldöttség az eset után óvást nyújtott be a Nemzetközi Atlétikai Szövetséghez, amely, miután megvizsgálta az esetet, tekintettel a sportolónő eddigi eredményeire, úgy döntött, hogy Diro mégiscsak indulhat a hétfői döntőben, s bebizonyíthatja, hogy ott a helye a világ legjobb sportolói között! Sok sikert kívánunk neki, s könyörgünk, hogy ezúttal kösse be jól mindkét cipőjét!







