1. Textil tolltartó, Miniwerka, 3900 forint
2. Vizes bázisú,12-es filctollkészlet, Bruynzeel, 684 forint
3. Fa irattartó, IKEA, 2290 forint/2 db
4. Újrahasznosított papírból készült füzet, Pigna Nature, 172 forint
5. Fahegyező, Zöldbolt, 190 forint
6. Szendvicsestáska, Kivibag, 2800 forint
7. Ceruza, amiből növény nő, Sprout ceruza, 846 forint
8. Órarend, Krisko Design
1. Újrapapírból készült füzetek, lapok
Rengeteg olyan füzetet találunk a piacon, amelyek újrahasznosított papírból készültek, ha ezeket választjuk, akkor ezzel is óvhatjuk az erdőket.
2. Környezetbarát írószerszám
Ma már vehetünk a gyereknek olyan ceruzát, aminek a végébe magokat rejtő kapszulákat tettek. Így az életét ceruzaként végző fából újra növény nőhet, amikor már olyan kicsire hegyeztük, hogy írásra egyébként is alkalmatlan lenne. Tollból pedig mindenképpen olyat válasszunk, aminek cserélhető a betétje, így ha kifogy, nem kell az egészet kidobni.
3. Füzetek és tankönyvek csomagolása
A füzetek és tankönyvek csomagolásához használjuk a megmaradt és megmentett szülinapi csomagolópapírt, de akár a gyerek kedvenc poszterei is a füzetekre kerülhetnek.
4. Műanyag helyett papír
A hosszan lebomló műanyag tárgyak helyett, amiből tudunk, válasszunk fát. Kapható fa irattartó és -hegyező is. Lehet, először drágább befektetésnek tűnnek, de garantáltan tovább bírják, mint papír vagy műanyag társaik.
5. Nézzük meg az összetételt!
A legtöbb kisiskolásnak szüksége lesz ragasztóra és például filctollra is. Ragasztóból próbáljunk meg enyveset, oldószer nélkülit felkutatni, filctollból pedig a vizes bázisúakat részesítsük előnyben.
6. Kerüljük a túlfogyasztást!
Írjunk listát, és tényleg csak azt vegyük meg, amire a gyereknek szüksége van. Ha éppen Villám McQueen-es hátizsákot szeretne, de tudjuk, egy év múlva a mánia alábbhagy, akkor vásároljunk inkább használtan, így pénzt és energiát spórolhatunk meg.
7. Vásároljunk hazai terméket!
Az iskolakezdéssel járó környezetterhelést úgy is csökkenthetjük, ha hazai alkotóktól vásárolunk, hiszen így nem hatalmas, messzi, környezetszennyező gyárakból szállítják ide sok-sok energiával a termékeket, hanem kicsi, helyi manufaktúrákban készülnek.
8. Autó helyett bringa vagy séta
Az, hogy szeptember elején hogyan alakítjuk ki a reggeli rutint, nagyban befolyásolja azt, mi válik megszokottá. Ha az időnk és a suli távolsága megengedi, autó helyett inkább bringával vagy gyalog menjetek reggelente.
9. Tízórai-csomagolás
Ha a gyereknek tízórait vagy uzsonnát csomagolunk, akkor ruházzunk be inkább egy speciális szendvicsesdobozra vagy egy többször használatos vízhatlan zacskóra, mintsem mindennap újabb és újabb nejlonzacskót pazaroljunk el.