Stílus

Mosóparfüm: sem allergia, sem pazarlás

Miért használjunk öblítő helyett inkább mosóparfümöt? Mutatjuk a legfontosabb különbségeket köztük.

A hagyományos öblítők olyan anyagokat tartalmaznak, melyek megtapadnak a ruhák felületén és ettől érezzük őket puhának, csökken az elektrosztatikussága, és természetesen jó illatot árasztanak. Ám ezek a szintetikus anyagok nem tesznek éppen jót a bőrünknek, sokaknál allergiát, ekcémát okozhatnak, hiszen egész nap érintkezik a ruha anyaga, s így a vegyszer is a bőrfelületünk legnagyobb részével.

Helyettesítő

A mosóparfüm azonban szintetikus helyett csak természetes anyagokat tartalmaz. Jobb megoldás, mint az ecetbe csöpögtetett illóolaj, mivel sokkal könnyebben vegyül a vízzel, mint az olajak. Egészen kevés mennyiség is elég, nagyjából 10–20 csepp a mosógép öblítős rekeszébe. Sokkal gazdaságosabb és környezetkímélőbb tehát, mint az áruházak polcain található, drága és kacskaringós fantázianévvel és sosem volt illattal árult öblítőszerek.

Fotó: Pixabay.com/CCO Public Domain

Fotó: Pixabay.com/CCO Public Domain

De természetesen nem csak gépi mosáshoz kiválóak, kézi öblítéskor is használhatjuk, de akár a már tiszta ruhákra is cseppenthetünk belőle, vagy áporodott szagú holmijaink közé: sporttáskába, ágyneműtartóba. De a szárítóba és a vasalóba öntött vízbe is tehetünk 1-2 cseppet, vagy akár porszívó zsákjába, kocsinkba.

Ha érzékeny bőrű vagy csecsemő, kisgyermek van a családba, akkor feltétlenül érdemes lecserélni a hagyományos öblítőnket egy kíméletesebb termékre, melyben csupán biológiailag ellenőrzött, természetes emulgeálószerek vannak.