Az életkor előrehaladtával fokozottan nő a visszér kialakulásának esélye, mivel a kialakulásáért elsősorban a hormonális változások tehetők felelőssé. Ami abszolút nem tesz jót az az álló életmód vagy éppenséggel az állandó ülő életmód. Ülő életmód esetén ha még keresztbe is tesszük a lábunkat, akkor duplán ártunk magunknak. Sokat segíthetünk, hogy ha óránként felállunk, járunk egyet, végzünk egy-két guggolást. Folyamatos állómunka esetén pedig bizony-bizony le kell ülni, illetve akkor is jó, ha átmozgatjuk a lábunkat.
Jó tudni!
Akiknek visszérproblémájuk van, nem ajánlott a fogamzásgátló tabletták szedése, mivel befolyásolják a vér alvadási paramétereit. A kifejezetten nagy visszeresség, azaz főtörzsi visszerességben vannak bizonyos vénabillentyűk, ezek kitágulnak és mögöttük a vér elkezd turbulálni, azaz kavarog összevissza és vérrögöcskék alakulhatnak ki. A lábi vérrögökből pedig sajnos egyenes út vezethet felfelé a tüdőbe, ami egyéb szövődményeket okozhat. A legrosszabb a tüdőembólia, de akár egy mélyvénás trombózis is kialakulhat – mondta dr. Szinetár László érsebész, háziorvos szakorvos a Családbarát magazinban.

Megelőzés
- Ne legyünk túlsúlyosak!
- Mozogjunk eleget!
- Ne hordjunk állandóan magas sarkú cipőt!
Meg kell erősítenünk az érfalak rugalmasságát is. Sok olyan gyógynövény létezik, ami ezt segíti, például a körömvirág.







