A boldog emberek akkor is a pozitívumokra koncentrálnak, amikor majdnem minden sötét körülöttük. Sugárzik róluk az életvidámság, a kiegyensúlyozottság és a magabiztosság. Kedvesek és törődnek másokkal, nem számít, kiről van szó. Akkor is adnak, ha nem kapnak semmit cserébe. Tudják, hogy a tetteik következményekkel járnak, és mindig e szerint cselekszenek. Mindig a jelenben élnek, és erre ösztönöznek másokat is. Nem kötik feltételekhez a szeretetüket, mert tudják, hogy azt kapják vissza, amit adnak.
Fotó: Pexels/ CC0 License
De hogyan tudják hosszú távon fenntartani ezt az állapotot? Nos, egyszerűen csak vannak dolgok, amik egyáltalán nem érdeklik őket.
A boldog embereket nem érdekli…
- … az anyagi javak felhalmozása.
- …, ha nem viszonozzák a szívességüket.
- …, hogy megfelelnek-e a társadalmi elvárásoknak.
- …, ha másoknak nem tetszik egy ötletük.
- … semmilyen előítélet.
- …, ha néhanapján hibáznak.
- …, mások jobbak-e náluk.
- …, hogy mások életében vájkáljanak.
- …, ki mit pletykál róluk vagy másokról.
- … a mérgező kapcsolat.
- … a harag – se mások irányából, se mások felé.
- … a panaszkodás.
- … a bosszú vagy az elégtétel.
- … az olyan környezet vagy társaság, ami romboló hatású.
- … a hazugság.







