Te + Én

7 rossz ok a szakításra

Szakítsunk, mert… – miért is? Biztos, hogy jó okunk van arra, hogy szakítsunk? Mert előfordulhat, hogy valójában semmi sem indokolja ezt a döntést, csak éppen nem úgy jött ki a lépés, vagy egyszerűen olyan a napunk, hogy a kapcsolat bánja. De másnap megint ragyogó lehet minden, vagyis jobb nem elkapkodni az ilyen fontos döntéseket. Nehogy valamilyen rossz ok miatt szakítsunk…

A kezdeti fellángolás mindig csillapodik, és amikor ráeszmélünk, hogy az a bizonyos tűz egy kicsit kisebb lánggal ég, ráadául egyre több probléma van kettőnk között, hajlamosak lehetünk arra gondolni, hogy talán szakítanunk kellene. Pedig a szakemberek szerint minden kapcsolat esetében normális, hogy a mindent elsöprő érzelmek később csitulnak egy kicsit, és minél több időt töltünk együtt, minél jobban megismerjük egymást, úgy jönnek elő és oldódnak meg a kisebb problémák (és talán még a nagyobbak is), amik miatt esetleg megfordulhat a fejünkben a szakítás lehetősége.

Fotó: Unsplash/ Scott Webb

Fotó: Unsplash/ Scott Webb

Vagyis inkább gondolkozzunk és várjunk, mintsem elhamarkodva szakítsunk, ha…

  • … megtörténik közöttünk az első nagyobb veszekedés – ezen minden párnak át kell esnie.
  • … éppen egy veszekedés kellős közepén vagyunk – várjuk meg, míg egy kicsit lehiggadunk.
  • … aggódunk a közös jövőnk miatt – ezen érdemes elgondolkodni.
  • … néhány dolog, szokás bosszant bennünket – nekünk is biztos vannak ilyenek.
  • … olyan problémáink vannak, amelyeket nem mondtunk el a másiknak – beszéljünk ezekről is őszintén.
  • … elmúlt a kezdeti fellángolás – ezen is minden pár átesik.
  • … egy barátunk azt mondja, hogy szakítsunk – mi döntsünk, ne mások döntsenek helyettünk.