Csevegjünk
Az első néhány napban vagy akár hétben még nagyon egyedül érezhetjük magunkat az irodában, de a saját érdekünben érdemes mielőbb nyitni a kollégák felé. Az ebédlőben, délutáni kávézás közben vagy épp a fénymásolónál bátran szólítsuk meg őket, de eleinte kerüljük a túl magánjellegű kérdéseket. Inkább a pozíciójukról, aktuális munkáikról kérdezzük őket, és mi is meséljünk kicsit magunkról. Ez nemcsak a gyorsabb beilleszkedésünket segítheti elő, de megteremtheti az alapot a későbbi hatékony csapatmunkának.
Fotó: iStock.com/BartekSzewczyk
Legyünk megfigyelők
Eleinte csendben térképezzük fel a benti viszonyokat, figyeljük a kollégák szakmai beszélgetéseit, és bátran kérdezzünk is, ha szükségét érezzük. Legyünk türelmesek, hagyjunk időt magunkat munkafolyamatok megértésére. Amikor pedig itt az ideje, nyugodtan vessük fel kollégáinknak az ötleteinket, és ami a legfontosabb, fogadjuk el a visszajelzéseiket, még ha nem is pont olyanok, amilyenekre számítottunk.
Barátkozzunk
Az emberi kapcsolatok létezésünk alapvető „elemei”, és rengeteget számítanak a jóllétünk és a motivációnk szempontjából. Mivel a munkahelyünkön töltjük napjaink legnagyobb részét, fontos, hogy legyenek olyan kollégáink, akikkel úgymond támaszt nyújthatunk egymásnak a nehezbb napokon. Persze egyáltalán nem biztos, hogy életre szóló barátságok köttetnek az irodában, de a jó kapcsolatokra tényleg szükségünk van. Nyissunk a szimpatikus munkatársak felé, hívjuk el őket ebédelni vagy kávézni, és ki tudja, talán tényleg igaz barátra lelünk valamelyikükben.