Korábban Jessica Chastain is szót emelt a fizetési különbségek eltüntetéséért, de sokan még mindig elzárkóznak a témától. Kate Winslet szerint például a bérről nyíltan beszélni „vulgáris”, mások szintén azért kerülik a témát, mert nem akarnak „mocskosnak” tűnni. Amerikai elemzők szerint Emma Stone ötlete több szempontból nem szerencsés. A gazdag amerikai filmes világban néhány ezer dollárnyi különbség senkinek sem okoz megélhetési nehézséget, az átlagemberek között nem lehet cél, hogy az egyenlőség nevében valaki éppenséggel kevesebbet kapjon.
A szakemberek szerint a nők közötti különbségeknek több, teljesen objektív és nemektől független oka is lehet: a férfiak gyakran azért keresnek többet, mert kevesebb szabadságot vesznek ki, tapasztaltabbak, vagy magasabb végzettséggel rendelkeznek. Éppen ezek miatt a faktorok miatt fordulhat elő, hogy a városi, gyermektelen nők ugyanilyen okokból bizonyos pozíciókban többet keresnek, mint a férfiak.
Az Emma Stone által felvetett megoldás éppen ezért elég ellentmondásos. Figyelemfelhívásnak mindenképpen nagyszerű, de arra nem veszi rá a munkaadókat, hogy jobban megbecsüljék és megfizessék a nők munkáját – sőt, éppen egy alacsonyabb sztenderdhez igazítják a munkákat. Az igazi siker az lenne, ha egy mindenki számára elfogadható elszámolási rendszert lehetne kidolgozni, amelyben egy férfi és egy nő munkája is egyenlő súllyal esik latba.







