Mesélnek nekünk arról, miért és miként kötődnek az adott településhez, régióhoz. Legyünk büszkék értékeinkre, amelyeket óvni, védeni kell. Maradjunk hűek e hagyomány szimbolikájához, amelynek lényege, hogy ezen a napon terelték vissza az állatokat a legelőkről, és ezzel elkezdődött az őszi időszámítás. Ennek az az üzenete, hogy akik elszármaztak a településről, ahol születtek és ahova tartoztak, most hazatérhetnek és találkozhatnak rég nem látott ismerőseikkel. Ma sem maradunk meglepetésvendég nélkül, aki bejárta egész Magyarországot. Mai adásunk címe: Szent Mihály napján.
Fotó: Ridikül.hu
A tegnapi adást ezen a linken nézhetjük meg.







