Voltak felháborodott olvasók, akik szerint törvényben kellene betiltani, hogy meleg vagy leszbikus párok gyereket nevelhessenek. Mert szerintük az, aki saját nemét szereti, beteg, ezért nem szabadna gyereket bízni rá.

Mások kifejezetten üdvözölték, hogy van még bátor nő, aki nem csak, hogy elfogadja meleg fiát, még gyereket is szül neki. De voltak olyan hozzászólások is, melyek szerint a nő nagyon szeretett volna unokát, de ezt homoszexuális fiától nem kaphatta meg, hát szült magának egyet.

A hír pedig így szólt: saját fiának és meleg párjának a gyerekét szülte meg egy 61 éves nebraskai nő. A magzat mesterséges megtermékenyítéssel fogant a két fiú, Matthew Eledge spermájából és házastársának Elliot Dogherty testvérének a petéjéből. Amikor az asszonyt megkérdezték, hogy miért tette ezt, azt válaszolta, hogy szerinte ez teljesen természetes. Fiának és fia szerelmének akart segíteni. Döntése ösztönös volt, s egy percig sem kételkedett abban, hogy meg tudja csinálni.

A baba egy kicsivel korábban, múlt hétfőn reggel hatkor jött a világra a Nebraska Medical Centerben., 2750 grammal született és tökéletesen egészséges. A kislány az Uma Louise nevet kapta. Matthew egyik gyerekkori barátjának, anyatején él. A fiatal apukák azt nyilatkozták, hogy ha a kislányuk megnő, nem fogják eltitkolna különös születése történetét.
Írta az NBC News
Nem ez az egyetlen eset egyébként, hogy a nagymama szüli meg unokáját. 2008-ban például
Japán középső részén szülte meg lánya gyermekét egy 61 éves japán nő. Az asszony méhébe lányának egy petesejtjét és lánya férjének spermáját ültették be. Azért ő hordta ki a gyermeket, mert lányának nincs méhe.
fotó: NBC, Ariel Panowicz







