Te + Én

Ezek a jelek árulkodnak arról, hogy boldogok vagytok a pároddal

A Psychology Today közzétett egy listát a boldog párok leggyakoribb szokásairól. Azt javasolják azoknak, akik szeretnének javítani a párkapcsolatukon, hogy kövessék az alábbi lista minél több pontját.

A felmérés szerint a boldog párok esténként együtt, ugyanabban az időben fekszenek le. Vagyis nincs „én még dolgozok”, „te még tévézel?”, hanem egymás után, vagy együtt megfürödnek és utána közös a lámpaoltás is. Ilyenkor jut idő – a szexen túl – egy kis meghitt beszélgetésre is, ami túlmutat a napi problémákon.

Fotó: iStock.com/conrado

Fotó: iStock.com/conrado

De szerepel a listán a közös érdeklődési kör is. Még szerencse! Hiszen e nélkül nehezen is működne a kapcsolatotok. Gondolj bele, ha te szereted a könyveket, a filmeket, esetleg a jó borokat. Ő pedig nem olvas, nem jár moziba, és inkább csak sört iszik, vagy még azt sem. Kell, hogy legyenek közös kedvencek, hobbik, kirándulások. Ez nem azt jelenti, hogy mindent együtt kell csinálnotok, de kell, hogy legyen választás.

A felmérés szerint azok a párok, akik boldogok, naponta többször is megölelik egymást. Vagy legalább a nap végén, amikor újra találkoznak. Ez a cselekvés segít fenntartani a vonzalmat, és az érintésnek is sok pozitív hatása van. Ahogy az elköszönésnek vagy a „Legyen szép napod!” kívánásnak is kellemes a kicsengése kettőtökre nézve. A szeretlek szó elhangzását pedig nem is kell megmagyaráznunk.

Fotó: iStock.com/g-stockstudio

Fotó: iStock.com/g-stockstudio

De azok a párok is szerencsések, akik képesek egymástól bocsánatot kérni. Kell is, persze! De sosem könnyű. A Psychology Today szerint azonban a boldog párok nem csak megvitatják a gondokat, de az után képesek azonnal meg is bocsájtani a másiknak. Innen pedig már csak egy ugrás az, hogy a boldog párok büszkék egymásra. Arra is, amit elértek a munkában vagy otthon, de arra is, hogy ott van mellettük, és összetartoznak. Társaságban is gyakran fogják egymás kezét, átkarolják egymást, vagy bármilyen más módon kifejezik összetartozásukat. Ezzel nem az sugallják másoknak, hogy „ő az enyém, nehogy szemet vess rá”, hanem azt, hogy „ő az enyém, és nagyon büszke vagyok rá”.