Életmód

A Ridikül szerdai adásában: A bőség zavara, avagy kétségből az egységbe

Nem új keletű megállapítás, hogy fogyasztói társadalomban élünk, de hogyan hat ez a lelkivilágunkra? Gondoljunk csak arra, hogy egy nap hányszor kell valami közül választunk és ezzel mennyi időnk megy el?

Milyen kávét igyunk? Melyik joghurtot válasszuk a boltban? Milyen ruhát vegyünk fel? Mire mondjunk igent és mire mondjunk nemet? Soha ennyire széles palettája nem volt még a szolgáltatásoknak, tárgyaknak, ételeknek, italoknak, mint ma. Az internet pedig még inkább fokozza a bőség zavarát. Nem hiába halmozzák sokan a tárgyaikat, állandó késztetés van az újdonságok megszerzésére és az ingerküszöbünk csak egyre feljebb tolódik. Vajon tényleg szükségünk van ennyi mindenre? Kizárhatjuk a minket körülvevő bőséget, vagy meg kell tanulni eligazodni benne? Erre keressük a válaszokat Kerekes Vicával, Varga Judittal, Galán Angélával és meglepetés-férfivendégünkkel. Mai adásunk címe: A bőség zavara, avagy kétségből az egységbe

Fotó: Ridikül

Fotó: Ridikül

A Ridikül keddi adását ezen a linken lehet visszanézni.