1. Étkezzünk környezetbarát módon. Igen, lehetséges. Ehhez az szükséges, hogy olyan alapanyagokat válasszunk, amelyeket a lehető legközelebb termesztettek, tenyésztettek. Így nem szennyezi a környezetet a szállítás okozta kibocsátás és egyben támogatjuk is a helyi termelőket. Érdemes a friss alapanyagokat választani, ugyanis a konzervek és előre csomagolt kész élelmiszerek már a csomagolásukkal is szennyezhetik a környezetet. Ráadásul számos E-számot, konzerváló anyagot is tartalmazhatnak. A legideálisabb az lenne, ha magunk ültetnénk a zöldségeinket, gyümölcseinket. Ha van kertünk, érdemes egy kis konyhakerti ágyást készíteni. Ha nincs, akkor az erkélyen is nevelhetünk paradicsomot, paprikát, vagy fűszernövényeket.
Fotó: iStock.com/petrenkod
Javasolt kevesebb húst enni a megszokottnál. Ez jót tesz az egészségünknek és a Földnek egyaránt. Ugyanis az állattenyésztés az, amely az egyik oka lett az éghajlatváltozásnak. Ha több gyümölcsöt, magvakat és zöldséget eszünk mindenkinek jobb lesz. Végül, de nem utolsó sorban ne dobjunk ki ételt. Óriási mennyiségű étel kerül a szemétbe, mert túlvásároljuk magunkat vagy csak nincs kedvünk megenni.
2. Használjunk természetes és környezetbarát tisztítószereket. Ebben nagy segítségünkre lehet a szódabikarbóna, ecet, és citrom. De már az is sokat jelent, ha a boltban környezetbarát, természetes anyagokból készült tisztítószereket vásárolunk újrahasznosítható csomagolóanyagban.
3. Ne használjunk papír kéztörlőt. Nem lesz több szemét és a gyártása sem szennyezi tovább a környezetünket. Használjuk a jó öreg konyharuhát, így még spórolunk is.
4. Használjunk üveg tárolóedényeket. Így nem kell többé aggódni, hogy a műanyag dobozból BPA kerül az ételünkbe.
5. Ha már a műanyagnál tartunk, használjunk méhviaszos kendőt a csomagolásra. Ugyanúgy vízállóak, de természetes anyagból vannak. Akár otthon is el lehet készíteni.







