Siker

A világbajnok magyar ikerpár

Kovács Zsuzsanna és Kovács Anikó nyerte a strandtenisz világbajnokság női páros versenyét.

Ha eddig még nem hallottál a strandteniszről (beachtennis) ne érezd magad rosszul, magam, aki igyekszem követni a világ sporteseményeit sem tudtam eddig róla, hogy ez hivatalos sport, azt pedig, hogy még világbajnokságot is rendeznek teljesen új információ volt számomra. Persze láttam már olasz vagy éppen spanyol tengerparti strandokon ezt a játékot és ki is próbáltam, de arról álmodni sem mertem, hogy ezt versenyszerűen is lehet űzni. Hazánkban 2009 óta létezik hivatalosan ez a játék.

Fotó: Magyar Strandtenisz Szövetség

Kovács Anikó és Juan Murueta a 40+ kategória vegyes párosának győztesei. Fotó: Magyar Strandtenisz Szövetség

Talán mostantól jobban odafigyel majd hazánk is erre a remek játékra, melynek örömmel jelentjük, hogy magyar világbajnokai vannak. Barcelonában rendezték a sportág legjobbjainak megmérettetését, ahol női játékosaink alaposan gyűjtögettek a megszerezhető érmekből. Kovács Anikó és Kovács Zsuzsanna megszerezte az elsőséget a nők páros versenyében, 30+, 40+ és a profi versenyében is. Az aranyérmük különlegessége pluszban, hogy egy testvérpárról, ikrekről van szó. Emellett Kovács Anikó még a vegyes párosok 40+ kategóriájában is diadalmaskodott, Juan Murueta oldalán. Továbbá Dárday Zoltán a profik vegyes páros kategóriájában a dobogó harmadik fokára állhatott fel Kovács Zsuzsával alkotott duójukkal, valamint Zsuzsanna a 40+ is szerzett egy bronzérmet, és ikrek egyéni kategóriában is egy-egy harmadik helyezéssel is gazdagodtak.