Életmód

Kell-e melltartót viselni otthon?

A távmunka azt is jelenti egyben, hogy kényelmes ruhában, papucsban ülünk le dolgozni. Sokan örülnek annak, hogy megszabadulnak a mindennapokban a melltartó viselésétől. De jót tesz ez a melleinknek?

Egy dolgos nap után a haza érkezés egyik legjobb része, amikor megszabadulhatunk a melltartónktól. Sokan a hétvégeken sem viselik ezt a ruhadarabot a szabadság és a kényelem jegyében. Manapság pedig a home office idején a kényelmes ruhadarabokhoz miért is viselnénk melltartót? Végül is a szeretteinkkel vagyunk otthon.

Fotó: shutterstock/AbElena

Ám nem biztos, hogy jót teszünk mindezzel a testünknek. Ugyanis nem csak a melleinket tesszük ki jobban a gravitáció hatásainak, de ezzel együtt az egész testünket megviselheti a melltartó-nélküliség.

A melltartó segít a helyes testtartásunkban. Amennyiben nélkülözzük hosszabb ideig, úgy fájdalmat érezhetünk a nyakunkban, vállainkban és akár a vérkeringésünkre is rossz hatással lehet – figyelmeztetett Sandra Dyke fehérnemű szakértő a Women and home oldalon.

Mindezen túl a melleket semmi nem támasztja alá, így gyorsabban megereszkedhetnek, ezzel együtt pedig a nyak és az arc bőre is vele “nyúlik”.

Éppen ezért nagyon kényelmes melltartót érdemes legalább a hétköznapokon, még otthon is felvenni a jó közérzetünk érdekében – tanácsolta a szakértő.