Szerelem

Stressz és plusz kilók is jöhetnek, ha nem szexelsz

Sokan sokfélét állapítottak már meg, hogy mi történik a testünkkel, ha hosszabb-rövidebb ideig kimarad a szex. Sehogy sem jó ez az állapot, főleg azért, mert fizikailag és lelkileg is befolyásol.

Az egyik ilyen, hogy megjelennek a plusz kilók. Ennek nem az az oka, hogy a szex hiányával nem égeted el az adott számú kalóriát, hanem hogy szex helyet inkább az evésre koncentrálnak sokan. Nagyon tipikus tünet, hogy az étel, de főleg a nassolni való jelenti a „boldogságot”, aztán, ha újra jön egy partner, akkor lehet küzdeni a bombaforma visszaszerzésével.

Fotó: iStock.com/Highwaystarz-Photography

A másik tünet, amit a szeretkezések hiánya okoz, hogy erőteljesebben lesz jelen a stressz az életünkben, amit nem, hogy úgy, mint régen, hanem sokkal rosszabbul sikerül kezelni. Egy-egy aktussal rengeteg feszültségtől tud megszabadulni férfi és nő is, így ennek hiánya borítékolható, hogy nem vezet jóra.

És, ha ez még nem elég, akkor a szex a védekező rendszerünkre is nagy hatással van. Vagyis, ha kimarad gyengül az immunrendszer, és támadhatnak a vírusok. Ez télen, nyáron fontos, és nem csak a koronavírus miatt, hanem egy egyszerű influenza ellen is tehetünk azzal, ha rendszeresen ágyba bújunk a párunkkal.

Ha pedig nincs ehhez épp partner, akkor sem szabad feladni. Nem az a megoldás, hogy sajnáltatod magad, hanem, hogy elébe mész a dolgoknak. Változtass az életeden, kezdj el sportolni, ismerkedj és főleg légy nyitott.