Nem tudjuk, te hogy vagy vele, de számunkra az advent már szinte elképzelhetetlen a kivilágított „fényjárművek” nélkül. Különösen ennek a kihívásokkal teli évnek a végén várjuk, hogy egy kis fényt hozzanak a hétköznapokba. És még akkor is örvendező szívvel csodáljuk ezeket, ha nem utazhatunk rajtuk, csupán képeken és videókon gyönyörködhetünk bennük.
A fényvillamost és a fénytrolit már biztosan ismered, de azt tudtad-e, hogy HÉV-szerelvényt is kivilágítanak? Íme, a bizonyíték: az MTI fotósa Budapesten, a Margit hídnál kapta lencsevégre az egyik adventi fényhévet aranyvasárnap, december 20-án.
Fotó: MTI/Máthé Zoltán







