"Kind of spooky."
Australian researchers discover strange spinning object in the Milky Way they say is unlike anything astronomers have ever seen.
The object, first spotted by a university student, releases a burst of radio energy three times every hourhttps://t.co/nYjt2L1AeE pic.twitter.com/85WGU8Levr
— AFP News Agency (@AFP) January 27, 2022
A forgó objektumról – amelyet először egy egyetemi hallgató fedezett fel a – megfigyelték, hogy 18 percenként egy teljes percig hatalmas rádióenergiát bocsát ki. Az univerzumban energiát pulzáló objektumokat gyakran dokumentálnak, de a kutatók szerint valami, ami egy percig folyamatosan „bekapcsol”, rendkívül szokatlan – számolt be az NBC News.
Az objektumot először az ausztráliai Curtin University Honors hallgatója, Tyrone O’Doherty fedezte fel Nyugat-Ausztráliában egy távcső és egy általa kifejlesztett új technika segítségével.
O’Doherty a Dr. Natasha Hurley-Walker asztrofizikus által vezetett csapat tagja.
„Kicsit kísérteties volt egy csillagász számára, mert az égbolton semmi sem ismert, ami ehhez lenne hasonló. És tényleg nagyon közel van hozzánk – körülbelül 4000 fényévnyire”– mondta Hurley-Walker, a Curtin Egyetem és az ausztráliai Nemzetközi Rádiócsillagászati Kutatóközpont (ICRAR) asztrofizikusa. A kutatók a Nature folyóiratban szerdán megjelent tanulmányukban ismertették a felfedezést.
Az objektum néhány órán keresztül megjelent majd eltűnt megfigyeléseik alatt. Elmondásuk szerint további kutatásokra lenne szükség, hogy többet megtudjanak a jelenségről.
A Tejútrendszer egy közepes méretű galaxisnak számít, amelynek a becslések szerint 200 milliárd csillaga van. Az általunk ismert legnagyobb galaxis az IC 1101, amelynek több mint 100 billió csillaga van.