Mindezt aromaterápiával megelőzhetjük, ha például citrom- vagy levendulaolajat párologtatunk a levegőben. A kettő közül a citromnak sokkal erőteljesebb baktérium- és vírusölő hatása van. A citromolaj attól is megvéd, hogy ha belép valaki a szobánkba és teleköhögi azt, illetve a bennünk levő baktériumoktól is, azáltal, hogy belélegezzük. Az immunerősítésre a mirtuszos, eukaliptusz radiátás keverék is kifejezetten jó, amit végig a gerinc vonalán kell bekenni. Három csepp illóolajjal és hat csepp növényi olajjal teljesen jól el lehet dolgozni.
Ha a gerincünk mentén használjuk az illóolajat, akkor azzal az egész szervezetünkre hatással vagyunk és védetté válunk a betegségekkel szemben. Ha nagyobb a baj, akkor a mellkasunkra vietnámi eukaliptuszt dörzsöljünk be egy-három csepp mennyiségben és erre kenjünk vajat vagy disznózsírt, attól függően, hogy mi van otthon és végül, de nem utolsósorban egy gyapjúmellénnyel szigeteljük a testünket.

(Fotó: illusztráció pexels.com)
Ha tovább húzódna a betegség, akkor jöhetnek szóba a görcsoldó hatású olajok. Például a bazsalikom, a majoránna jól oldják a görcsöt a mellkasban, illetve a hörgőkben. Ha jól alkalmazzuk az aromaterápiát, akkor ki sem jön a betegség vagy néhány nap alatt rendbe tudjuk magunkat hozni, hiszen az immunrendszert hatékonyan serkentjük arra, hogy optimalizálja az egészségi állapotot.

(Fotó: illusztráció pexels.com)
Hogyan használjuk az illóolajokat?
- illólámpákban
- testen
- fürdővízben
( Fotó: illusztráció unsplash.com)
Gyerekeknél a következő illóolajokat használhatjuk:
- eukaliptusz radiáta
- orvosi levendula
- teafa
- pálmarózsa