Gyereknevelés

Mit tegyünk, ha rosszevő a gyerek?

Sok szülő küzd a gyermekével különböző frontokon, de mind közül az egyik legfélelmetesebb az a háború, amikor nem hajlandóak enni.

A legtöbb szülő előbb-utóbb sajnos megtapasztalja, milyen az, amikor az étvágytalan gyermeket valahogy rá kell vezetni az evésre. Számos oka lehet az étel visszautasításának, és sajnos vannak köztük súlyos lehetőségek is.

(Fotó: illusztráció pexels.com)

Test

Ha éppen beteg, egy komolyabb vírus ledöntötte a lábáról, nem kell aggódnunk, ha a gyereknek napokig nincs étvágya, ez természetes állapot ilyenkor. Pár szem keksz, főtt krumpli elég a kis szervezetnek. A folyadékbevitelre azonban fokozottan figyelni kell ilyenkor, a legkisebbek is igyanak meg naponta legalább 1 litert abból, amit a legjobban szeretnek. Persze ez lehetőség szerint ne legyen tej vagy cukros üdítőital, legjobb a szénsavmentes ásványvíz vagy a gyógytea. Amíg naponta 4-5 vizeletet produkál, addig nincs baj!

Lélek

Kamaszkorban, főként a lányoknál szinte kötelező olykor-olykor utálni anya főztjét és sértődötten elvonulni. Abban az esetben azonban, ha ez egy tartósan fennálló állapot, beszélgessünk el tinédzserünkkel, próbáljuk jobb belátásra bírni, rákérdezni, s meghallgatni, mi a valódi oka annak, hogy nem eszik.

Baj

De előfordulhat az is, hogy egészségügyi eredetű a probléma, például azért fél az evéstől, mert utána rendszeresen hasi panaszai vannak. Ha a súlya nem gyarapszik, esetleg még fogy is, ha gyakori a hasfájás nála, főleg evés után, ha gyakran küzd emésztési problémával, hasmenése van vagy székrekedése, esetleg feltűnően fáradékony, feltétlenül keressünk fel egy orvost, mert elképzelhető, hogy gasztroenterológiai probléma áll a háttérben.