A magas hőmérséklet fokozott védekezésre készteti a szervezetet, hogy hőegyensúlyunkat megtartsuk: izzadunk, ezáltal folyadékot veszítünk, fokozódik a szomjúságérzetünk, szaporábbá válhat a szívverésünk, légzésünk. Vérellátásunk romlik az erek kitágulása miatt, amit szédülés, gyengeségérzés, fáradékonyság jelez. Komolyabb esetben fejfájás, esetleg légszomj vagy remegés, ájulásérzés léphet fel. A legfontosabb, hogy előzzük meg a túlhevülést és folyadékvesztést!
Várandósan éppen ezért semmiképp se mozduljunk ki a lakásból 10 és 17 óra között, sötétítsük el a helyiséget, s ha olyan szerencsések vagyunk, hogy van légkondi, akkor kapcsoljuk be! Arra azonban vigyázzunk, hogy ilyenkor sokkal érzékenyebbek vagyunk, s ebben az állapotban senkinek sem hiányzik egy megfázás, ezért a külső hőmérséklethez képest maximum 4-5 fokkal állítsuk hidegebbre a berendezést! Elég az is, hogy kellemesen érezzük magunkat, de ha nagyon nem bírjuk, akkor inkább zuhanyozzunk le többször naponta! Semmiképpen ne napozzunk 10.00 és 16.00 óra között. Várandós anyák óvják a magzatot is az erős sugárzástól, napozáskor fedjék le a hasukon a méh területét! De vegyük számításba azt is, hogy aki kisbabát vár, annak megváltozik a hormonháztartása és esetleg érzékenyebb lehet a napsugarakra.
Inni, inni, inni!
Ma már senki nem kívánja meg, hogy az ödémára hajlamos nők kevesebbet igyanak, mint amennyi jólesne nekik. Ha a szervezet hajlamos a víz visszatartására, akkor abból a kevésből is visszatartja, amit akar. Kánikulában a napi három liter folyadék sem sok, de lehetőleg ne cukros üdítő legyen, inkább tiszta víz.