Gyereknevelés

Medencébe fulladt az influenszer kisfia – hogyan védjük meg a gyermekünket a víz közelében?

A hároméves Trigg Kiser tragikus balesete után édesanyja, Emilie Kiser minden szülő legnagyobb rémálmát éli át. A fájdalmas gyász azonban a közvélemény ostroma miatt sem lehet csendes.

Az influenszer édesanya most minden erejével azért küzd, hogy gyászuk legalább magánügy maradhasson. Emilie Kiser, az ismert amerikai TikTok-influenszer kisfia, a hároméves Trigg május 18-án hunyt el, miután a család medencéjébe esett, és megfulladt. A baleset után napokig küzdöttek az életéért a kórházban – sajnos hiába.

A tragédia összetörte a családot, ráadásul a média és a nyilvánosság célkeresztjébe is kerültek. Emilie jelenleg jogi úton próbálja megakadályozni, hogy a nyomozáshoz kapcsolódó felvételek, 911-es hívások és az orvosszakértői jelentés nyilvánosságra kerüljenek – írja a New York Post.

„Ez a gyász az övék, nem a világé”

– áll ügyvédei beadványában.

Emilie jelenleg újszülött kisfiáról, Theodore-ról próbál gondoskodni, miközben minden percben küzd a szívszaggató veszteséggel.

„Nem akarom újraélni…”

Emilie Kiser jogi beadványában kérte a bíróságot: akadályozzák meg, hogy a fia haláláról készült hivatalos dokumentumokat és felvételeket a sajtó vagy kíváncsiskodók felhasználják. Ügyvédei szerint az ügy már nem a közérdekről, hanem a kattintások számáról szól.

„Ez nem a kormány átláthatóságáról szól – hanem egy összetört anyai szívről” – írták a keresetben. A család arra kéri a közvéleményt: hadd gyászolhassanak békében.

Hogyan előzhetjük meg a hasonló baleseteket? – Életmentő tanácsok kisgyermekes szülőknek

(Fotó: unspalsh/Alexandr Podvalny)

A vízparti és medence közeli balesetek sajnos gyakoriak kisgyermekek körében – azonban sok eset megelőzhető lenne néhány egyszerű óvintézkedéssel. Szakértők szerint különösen a nyári időszakban fontos ezekre fokozottan figyelni:

1. Zárható kerítés a medence körül

A medence köré épített legalább 1,2 méter magas, minden oldalról zárt, önzáró kapuval ellátott kerítés az egyik legfontosabb védelmi eszköz. Így még egy pillanatra sem juthat be a gyermek a vízhez felügyelet nélkül.

2. Soha ne hagyjunk gyermeket egyedül a víz közelében

Egy gyermek akár 20 másodperc alatt is elmerülhet a vízben, csendesen, mindenféle csobbanás vagy segélykiáltás nélkül. Egy felnőtt figyelő szeme mindig legyen a gyermeken – még sekély vízben is!

3. Használjunk víz alatti riasztót vagy biztonsági eszközöket

Többféle modern technológia létezik már: vízbeesés-érzékelő karkötő, mozgásérzékelős vízriasztó, vagy kamerarendszer is segíthet.

4. Tanítsuk meg őket korán úszni – de ne ringassuk magunkat hamis biztonságérzetbe

Az úszás fontos készség, de nem helyettesíti a szülői felügyeletet, babaúszásra már három hónapos kortól várják a szülőket és gyermekeiket.

5. Távolítsunk el minden csalogató tárgyat a medencéből

Játékok, labdák, felfújható figurák – ezek mind vonzzák a gyerekeket. A legjobb, ha a medence teljesen üres, amikor nincs használatban.