Csillagok

Britney Spears kiszabadul apja gyámsága alól

Meglepő fordulat az énekesnő perében, Jamie Spears önként lemond.

Tizenhárom évvel és egy egész „Szabadságot Britney-nek” mozgalommal később, az énekesnő végre célba ért – írja a Haper’s Bazaar.

Britney apja, Jamie Spears hivatalosan is visszalép, mint az énekesnő gyámja. A lap értesülései szerint a Los Angeles-i Felsőbb Bírósághoz érkezett csütörtökön egy beadvány, melyben Jamie kérvényezi, hogy ne legyen Britney karrierje és vagyona felett hatalma.

Las Vegas, 2016. május 23.Britney Spears amerikai énekesnő a Billboard magazin zenei díjainak kiosztóján Las Vegasban 2016. május 22-én. (MTI/EPA/Nina Prommer)

Képviselőjén keresztül egyébként Britney apja hangsúlyozta, hogy valójában nincs oka a felfüggesztésnek és az ő eltávolításának, csupán nem akar a nyilvánosság előtt küzdeni a lányával.

A popsztár a nyár elején kezdett hadjáratba apja ellen, aki miatt állítólag Britney nem mehet férjhez és gyermeket sem szülhet, de még a konyhabútorát sem cserélheti le. Volt, hogy nem találkozhatott a barátaival, nem vezethetett autót, nem lehetett nála se készpénz se bankkártya.

Britney-t 2008-ban bízták apja gondjaira, miután a popsztárt kétszer is kórházba kellett szállítani labilis mentális egészsége miatt.

Jamie Spears egészen 2019-ig felügyelte a híresség vagyonát és a magánéletét érintő kérdéseket, de egészségügyi gondjai miatt, utóbbiról lemondott, így ettől az évtől, Jodi Montgomery vette át Britney személyi felügyeletét. Az énekesnő azonban eltökélte, hogy addig nem nyugszik, amíg teljesen ki nem szabadul apja gyámsága alól, és most sikerrel járt.

Hogy ki kapja meg Jamie Spears feladatkörét, az egyelőre rejtély, a rajongók csak abban bízhatnak, hogy Britney elégedett lesz a bíróság döntésével és egy sokkal kiegyensúlyozottabb környezetben élhet majd.