Csillagok

Betegségéről vallott Sofia Vergara

A Modern család sztárját rákkal diagnosztizálták.
A bejegyzés megtekintése az Instagramon

Sofia Vergara (@sofiavergara) által megosztott bejegyzés

A gyönyörű 49 éves kolumbiai színésznő társ-műsorvezetője volt a napokban tartott Stand Up to Cancer nevezetű kezdeményezésnek, aminek a célja, hogy segítséget nyújtsanak a rákkal küzdő emberek számára – írja cikkében a JustJared. Sofia az esemény kapcsán idézte fel saját harcát a betegséggel szemben:

„28 évesen egy rutin vizsgálat során az orvosom egy csomót tapintott ki a nyakamon. A mintavétel és a rengeteg vizsgálat után közölték velem, hogy pajzsmirigyrákom van. Egy pillanat alatt megfordult velem a világ, de igyekeztem nem pánikolni és inkább beleástam magam a témába.”

A színésznő elárulta, hogy minden lehetséges szakirodalmat végig olvasott a témában, de addig semmi nem tudta megnyugtatni, amíg véget nem ért a rémálom számára.

„Szerencsés voltam, mert korán észlelték az elváltozást és gyorsan tudtak cselekedni. A családom támogatása nélkül nem tudtam volna elviselni. A megoldást végül a pajzsmirigyem eltávolítása jelentette. Azóta persze gyógyszert kell szednem a pajzsmirigy alulműködés megelőzésére, de ez csekély áldozat.”

Sofia a beszéde zárásaként elmondta, hogy sokat tanult a rákkal vívott küzdelme alatt, de szerinte a legfontosabb az, hogy bajban együtt erősek igazán az emberek, ezért ne féljen senki segítséget kérni a nehéz időkben.