Vajon milyen jelei vannak, ha egy munka nem tesz minket boldoggá? Milyen fázisokon megy keresztül az ember, amíg eljut a kiégéshez, és ez milyen testi és lelki tünetekkel járhat? Egyáltalán, lehetséges egészséges egyensúlyban tartani a munkát és a magánéletet, vagy szükségszerű, hogy egy idő után jelentkezik a testi, lelki fáradtság? – ilyen és ehhez hasonló problémákra keresi a választ a Lélekutakon következő része.
A műsorból kiderül többek között az is, hogy milyen hatással van a férfi és a női szerepek változására a fogyasztói társadalom, a digitális kultúra vagy éppen a celebvilág ideálképei? És arról is szó van, hogy elfogadja-e a társadalom azt a felállást, amikor a nő lesz a családfenntartó, a férfi pedig otthon marad a gyermekkel?
Lélekutakon Bagdy Emőkével felvételén, Bagdy Emőke és Kádár Annamária (Fotó: hirado.hu/Angyal Emese)
A szakemberek személyes példákkal, humoros és tanulságos történetekkel teszik izgalmassá a témát alaposan körbejáró műsort. Az adásból megtudhatjuk, hogy miért veszélyes a Pán Péter-szindróma, miért fontos, hogy legyen egy belső tetoválásunk, ami mindig emlékeztet a hibáinkra, vagy hogyan szabadulhatunk ki a mindennapok mókuskerekéből, és az is kiderül, hogy miért van fontos szerepe az életünkben a kávézásnak.
Szellemes és sziporkázó történeteket hallunk ebben a részben a mellkasra tetovált fürdőkád példázatáról, arról, hogyan segít a humor túlélni a hétköznapokat, hogy milyen a perfekcionista viszonya a tasakos levessel, és fény derül arra az esetre is, amikor a professzor asszonyt gyorshajtáson kapták…
A Lélekutakon Bagdy Emőkével című, többrészes műsor általános recept ígérete helyett támpontokkal segít eligazodni a hétköznapok útvesztőiben. A szakértők mélyreható beszélgetésekkel igyekeznek végigvezetni az érdeklődőket az életkihívásokon fogódzókat adva a nehézségekhez.
Lélekutakon Bagdy Emőkével felvételén, Bagdy Emőke, Kisfaludy Nóra és Kádár Annamária (Fotó: hirado.hu/Angyal Emese)
A Lélekutakon pszichológiai és nevelési sorozata olyan érdekes témákkal foglalkozott eddig, mint a lelki egészségünk, különböző stresszkezelési technikák, a gyermekek személyiségfejlődésének irányvonalai, párkapcsolati és párválasztási nehézségek, illetve a házasság krízisei, valamint a digitális függőségünk, a családi és iskolai bántalmazás kérdése, vagy legutóbb az anyaseb és apaseb fájdalmas traumája. A folytatásban olyan fontos témákon vezet minket végig Bagdy Emőke professzor asszony, mint a munka és magánélet dinamikájának kettős szorítása, a kiégés, a testi, érzelmi és szellemi kimerültség, az időskor elfogadása és drámája vagy éppen a hit szerepe az életünkben.
A műsor állandó szakértője, Bagdy Emőke klinikai szakpszichológus és pszichoterapeuta, aki mellett olyan szakemberek szólaltak meg eddig a műsorfolyamban, mint Uzsalyné Pécsi Rita neveléskutató, Hal Melinda klinikai szakpszichológus, Tóth Dániel digitális nevelés szakértő, illetve Mihalec Gábor pár- és családterapeuta, valamint Császár-Nagy Noémi klinikai szakpszichológus. A következő részekben pedig itt lesz velünk: Kádár Annamária pszichológus, valamint Tapolyai Emőke klinikai és pasztorálpszichológus is.
A lelki egészség és stressz témakörével foglalkozó Csak semmi pánik című első adás, a gyereknevelés kérdéseit taglaló második rész, az Elég magabiztos a gyereked?, az agressziót és a zaklatásokat feldolgozó harmadik műsor, a Bántalmazták már a gyermeked?, a párkapcsolati kérdéseket boncolgató negyedik epizód, a Szexualitás dimenziói, a gyerekeink digitális függőségét bemutató ötödik rész, A képernyő fogságában, a házasság problematikáját taglaló hatodik epizód, a Holtomiglan-holtodilan, valamint a hetedik rész, amely a generációkon át hordozott lelki sebekkel foglalkozik, az Anyasebek és apasebek traumái címmel is visszanézhető már a hirado.hu YouTube-csatornáján.
Lélekutakon Bagdy Emőkével a hirado.hu-n – Életbeszélgetések pszichológus szemmel