Csillagok

Már csak ügyvédeken keresztül beszélnek – ezért szakította meg a kapcsolatot Brooklyn Beckham a szüleivel

Újabb fejezetéhez érkezett a Beckham családon belüli konfliktus: Brooklyn Beckham jogi levélben kérte szüleit, Davidet és Victoriát, hogy kizárólag ügyvédeken keresztül lépjenek vele kapcsolatba. A döntés sokkolta a közvéleményt, különösen annak fényében, hogy a család korábban a viszály enyhülésében reménykedett. A feszültséget tovább fokozta Brooklyn felesége, Nicola Peltz lépése, aki minden Beckhamre utaló tartalmat törölt az Instagramjáról. Most kiderült, mi állt Brooklyn drasztikus döntésének hátterében: a mentális egészség, a nyilvánosság és a családi határok meghúzása.

Brooklyn Beckham, David Beckham és Victoria Beckham Fotó: Featureflash Photo Agency

Brooklyn Beckham elárulta, miért küldött jogi levelet szüleinek, David és Victoria Beckhamnek, annak ellenére, hogy ők abban bíztak, sikerülhet elsimítani a régóta húzódó családi viszályt – írta meg a Daily Mail, ahol a múlt héten jelent meg az is, hogy Brooklyn arra utasította szüleit, hogy kizárólag ügyvédeken keresztül lépjenek vele kapcsolatba. A brit lap múlt héten számolt be arról is, hogy Brooklyn arra utasította szüleit: kizárólag ügyvédeken keresztül léphetnek vele kapcsolatba.

A 26 éves, séfkarrierről álmodó Brooklyn azt mondta, nem szeretné, ha szülei közvetlenül keresnék, illetve azt sem, hogy a közösségi médiában nyilvános bejegyzésekben említsék vagy megjelöljék őt. 

A hírek szerint a levél célja az volt, hogy megvédje a mentális egészségét, mivel David és Victoria online posztjai – amikben megjelölték vagy említették – negatívan hatottak az életére.

(Forrás: MTI/EPA/Neil Hall)

Úgy tudni, Brooklyn azt szeretné, ha az esetleges kibékülési kísérletek „privát módon”, nem pedig a közösségi médián keresztül történnének. A Mirror egy, a viszályt jól ismerő forrásra hivatkozva azt írta, hogy a helyzet azután eszkalálódott, hogy a sztárházaspár figyelmen kívül hagyta Brooklyn számtalan kérését arra vonatkozóan, hogy hagyják abba a róla való posztolást.

„Ez már a mentális egészségére is hatással volt… önmagát próbálta megvédeni”

– mondta a forrás a lapnak, aki szerint Brooklyn úgy érzi, a szülei még mindig gyerekként kezelik, nem pedigönálló felnőttként. A Daily Mail megkereste Brooklyn, valamint David és Victoria képviselőit is, hogy nyilatkozzanak az ügyben. A szülők mindeközben továbbra is reménykednek egy családi újraegyesülésben. A konfliktus azonban szombaton tovább mélyült, amikor Brooklyn felesége, Nicola Peltz minden, a Beckham családra utaló tartalmat eltávolított az Instagram-oldaláról. Brooklyn ezzel szemben nem követte felesége példáját.

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

@brooklynpeltzbeckham által megosztott bejegyzés

A 31 éves színésznő azután törölte a Beckhamékre utaló posztokat, hogy férje letiltotta szüleit és testvéreit a közösségi médiában. Többek között eltűnt egy olyan bejegyzés is, amelyben korábban születésnapi jókívánságokat írt anyósának, Victoriának.

Brooklyn fiatalabb testvére, Cruz korábban megerősítette, hogy Brooklyn az egész családját letiltotta, miután olyan hírek láttak napvilágot, hogy a Beckhamék kikövették őt. Nem sokkal később Nicola egyértelművé tette, hogy számára a saját családja az első: meghitt képeket osztott meg velük, köztük egy fotót szülei egyik fényűző otthonánál, ahol egymást átölelve láthatók.

Brooklyn Beckham és Nicola Peltz (Forrás: MTI/EPA/Justin Lane)

A hétvégén Nicola teljesen eltávolította a Beckham családra vonatkozó tartalmakat az Instagram-fiókjából, annak ellenére, hogy 2024-ben – Victoria 50. születésnapján – még nyilvánosan is köszöntötte őt. Akkor ezt írta:

„Boldog születésnapot a gyönyörű anyósomnak, @victoriabeckham! Nagyon szeretlek, és imádom, hogy örökké a táncpartnerem lehetek”, amire a Spice Girls egykori sztárja azonnal válaszolt: „Nagyon szeretlek!!!!! xxxxxxx puszik xxxxxxx.”

A poszt akkor elcsendesítette a köztük lévő feszültségről szóló találgatásokat, Nicola azonban azóta ezt is törölte.

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

@brooklynpeltzbeckham által megosztott bejegyzés

A Victoria és Nicola közötti konfliktusról szóló pletykák Brooklyn és Nicola többmillió dolláros esküvője után, 2022 áprilisában kaptak szárnyra. A hírek szerint Nicola nem Victoria egyik saját tervezésű ruháját viselte, hanem Valentino-, Christian Dior- és Versace-darabokat választott. Bennfentesek állították: Victoria nehezményezte, hogy nem vonták be kellőképpen az esküvő előkészületeibe. Egy forrás a Daily Mailnek így fogalmazott:

„A főasztalnál szinte kizárólag a Peltz család ült, és az volt az érzésünk, hogy a Beckhamék nem kerültek előtérbe… Úgy tűnt, mintha az esküvő teljes egészében a Peltz családról szólt volna.”

Nicola később elismerte, hogy a pletykák abból indultak ki, hogy végül nem Victoria ruháját viselte, ugyanakkor tagadta, hogy valódi „viszályról” lett volna szó. Elmondása szerint Victoria műhelyének nem volt elegendő ideje elkészíteni a ruhát, és hozzátette: „Nincs tökéletes család.”

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

@brooklynpeltzbeckham által megosztott bejegyzés

„Ez nem viszály! Mindenhol ezt a szót látom: »viszály, viszály, viszály« – lehet, hogy észrevettek valamit, és most ezt a címkét ragasztják rá?”

– mondta Nicola. Brooklyn és Nicola a következő hónapokban ritkán mutatkoztak a Beckham családdal, bár sokáig cáfolták a konfliktusról szóló találgatásokat. A múlt hónapban Cruz megerősítette, hogy Brooklyn letiltotta a teljes családját. Egy frissítésben ezt írta:

„Anyukám és apukám soha nem követnék ki a saját fiukat… Tegyük helyre a tényeket. Arra ébredtek, hogy le vannak tiltva – ahogy én is.”

Ez volt eddig a legnyilvánvalóbb jele annak, hogy megszakadt a kommunikáció a felek között. A Daily Mail később arról is beszámolt, hogy Brooklyn tavaly nyáron kérte szüleit: csak ügyvédeken keresztül keressék őt. Ennek ellenére a nagyszüleivel továbbra is tartja a kapcsolatot.

A levél mögött nem állt jogi eljárás, pusztán kérésről volt szó. Brooklyn szerint azonban több, feleségét érintő „rosszindulatú” kiszivárogtatás előzte meg a döntést, köztük olyan állításokkal, hogy ő „túsz”, akit a felesége irányít. Ez magyarázhatja azt is, miért tiltotta le szüleit és testvéreit közvetlenül karácsony előtt.

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

@brooklynpeltzbeckham által megosztott bejegyzés

A család korábban rendszeresen követte és kedvelte Brooklyn főzős posztjait, amit ő a magánélete megsértéseként élt meg. Ismerősei szerint Brooklyn nemrég azt mondta, a kapcsolata a szüleivel „véget ért”. Egy forrás a Mirrornek így nyilatkozott:

„Bár Brooklyn és a szülei között minden lezárult, a nagyszüleit továbbra is nagyon szereti. Irántuk a szeretet soha nem ingott meg.”

Brooklyn az elmúlt évben minden fontos családi eseményről hiányzott, köztük apja 50. születésnapjáról is. Egy bennfentes szerint azonban David és Victoria nem adják fel:

„David és Victoria soha nem adják fel, hogy kibéküljenek a fiukkal. Mindig reménykednek. Brooklyn mindig a fiuk marad, és nem fognak lemondani arról, hogy nyilvánosan is vállalják az érzéseiket.”

(Forrás: EPA/Tolga Akmen)