A bejegyzés megtekintése az Instagramon
Új trend hódít a közösségi médiában: egyre többen osztanak meg emlékeket a 2016-os évből, nosztalgiával és egy kis visszatekintéssel. A hullámhoz Hosszú Katinka is csatlakozott, aki egy rövid megjegyzéssel utalt arra, hogy számára ez az év különösen gazdag volt felejthetetlen pillanatokban.
„Nem szoktam ráugrani a trendekre , de a 2016-os évem túl menő volt ahhoz, hogy ne posztoljam.”
Nem véletlenül. A 2016-os esztendő Hosszú Katinka karrierjének egyik – ha nem a – csúcspontja volt. A riói nyári olimpián ugyanis minden idők egyik legeredményesebb női úszójaként zárt: három arany- és egy ezüstéremmel az egyéni számok legeredményesebb versenyzője lett.
Első olimpiai bajnoki címét 2016. augusztus 6-án szerezte meg 400 méteres vegyesúszásban, méghozzá nem is akárhogyan: 4:26,36-os világcsúccsal ért célba, ezzel azonnal sporttörténelmet írva. Két nappal később, augusztus 8-án újabb arany következett, ezúttal 100 méteres hátúszásban.
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
A sikersorozat augusztus 9-én sem szakadt meg: 200 méteres vegyesúszásban olimpiai rekordot úszva (2:06,58) állhatott fel ismét a dobogó legfelső fokára. Az olimpiai szereplést augusztus 12-én egy ezüstérem tette teljessé, amelyet 200 méteres hátúszásban szerzett meg.
A 2016-os év azonban nemcsak az olimpiáról szólt Katinka számára. A kanadai Windsorban rendezett rövid pályás világbajnokságon elképesztő teljesítményt nyújtott: hét arany- és két ezüstérmet gyűjtött be, ezzel pedig a rövid pályás világbajnokságok történetének legeredményesebb női úszójává vált.
Azóta sok minden megváltozott Hosszú Katinka életében. Az egykori „Vaslady” ma már nemcsak háromszoros olimpiai bajnokként, hanem kétgyermekes édesanyaként is új szerepben találja meg önmagát. Bár az olimpiai érmek és világcsúcsok örökre a nevéhez kötődnek, ma már egészen másfajta sikerek is fontosak számára – azok, amelyek a családi mindennapokban születnek.
A bejegyzés megtekintése az Instagramon




