Egészség

Hogyan kerüljük el a karácsonyi zabarohamot?

A karácsony nem arról szól, hogy diétázunk, de azért érdemes kicsit visszafogni magunkat, nehogy túlevés legyen a vége. Ezekkel a tippekkel könnyedén kordában lehet tartani a zabaszörnyet, így garantált, hogy nem lesz hasfájós karácsonyunk!

Menjünk el edzeni vacsora előtt!

Ha egy gyors edzést beiktatunk még a nagy zabálás előtt, kicsit több fér bele az ajánlott kalóriamennyiségünkbe, hiszen előre „ledolgoztuk” azt az extra adag húst vagy utolsó utáni diós bejglit. Ha nincs kedvünk edzéssel babrálni még karácsonykor is, megteszi egy kiadós séta, akár a családdal együtt, hogy ők is egészségesebben induljanak neki az ünnepeknek.

Igyunk vizet!

Ha vacsora előtt megiszunk két nagy pohár vizet, kevesebb hely marad a gyomrunkban a kajának – furcsán hangozhat, de abszolút működik a dolog! Ráadásul ha éhesnek érezzük magunkat, sokszor valójában szomjasak vagyunk, csak a testünk összezavarodik. A megfelelő hidratálás pedig amúgy is fontos!

Fotó: iStock.com/Rawpixel

Fotó: iStock.com/Rawpixel

Együnk kisebb tányérról!

Többnek tűnik majd egy kisebb adag is, ha kisebb tányérról esszük. Sokszor már csak azért tömjük magunkba az ételt, mert ha már kiszedtük, nem akarjuk, hogy kárba vesszen – így elébe mehetünk ennek is, plusz kisebb adagokat is ehetünk mellé.

Alkoholt csak az étkezés után igyunk

Ha a vacsorához vagy ebédhez fogyasztjuk a bort vagy a likőrt, megnőhet az étvágyunk, ezért érdemes az étkezés utánra halasztani az alkoholfogyasztást. Így biztosan nem fenyeget majd az a veszély, hogy csak azért eszünk még, mert kívánjuk az ital után.