Egészség

Az ilang-ilang illóolaj 5 jótékony hatása

Az ilang-ilang nevű növény illóolaja elsősorban édeskés virágillatáról ismert, ami miatt gyakran teszik illatosítókba, parfümökbe. Ugyanakkor aromaterápiás hatása sem utolsó – lecsillapítja a csapongó elmét és oldja a szorongást. De lássuk, mi mindenre jó még!

Fertőtlenítő

Ezt az esszenciális olajat már évszázadokkal ezelőtt is használták Ázsiában sebkezelésre erős fertőtlenítő hatása miatt. Egy kis bázisolajjal felhígítva felületi sebeket gyógyíthatunk vele, és a felülfertőződést is megelőzhetjük.

Oldja a stresszt és enyhíti a szorongást

Párologtatóba cseppentve kellemes illattal lengi be a lakást, és segít relaxálni. Ellazítja az idegrendszert, ezáltal remekül oldja a stresszt, valamint a szorongás tüneteit is enyhítheti.

https://www.instagram.com/p/BeiDP2Bl9nR/?tagged=ylangylangessentialoil

Akne ellen is hatásos

Antibakteriális hatásának köszönhetően nem csupán a sebek fertőtlenítésére, de az aknét okozó baktériumok elpusztítására is segítségül hívhatjuk. Keverjünk belőle néhány cseppet illatmentes hidratálókrémbe, és így vigyük fel – ezzel a módszerrel még a bőrünk sem fog kiszáradni.

Bőrfeszesítőként is bevethetjük

Antioxidáns hatása miatt késlelteti a bőröregedés látható jeleinek megjelenését, Ázsiában például nagyon népszerű összetevője a bőrápoló készítményeknek. Felhasználásával magunknak is elkészíthetjük a házi bőrfeszesítőnket: főzzünk le egy csésze kamillateát, majd csepegtessünk bele 5 csepp ilang-ilang olajat, és várjuk meg, amíg kihűl. Vattakorongok segítségével finoman vigyük fel az arcbőrünkre, nyakunkra, dekoltázsunkra.

Gyógyír a hajhullásra

Hajterápiaként is kipróbálhatjuk hajhullásra, ugyanis kúraszerű alkalmazása csökkentheti a hajveszteséget és serkentheti a hajnövekedést. Csepegtethetünk belőle a samponunkhoz is, vagy keverjük össze nagyobb arányú kókuszolajjal, masszírozzuk a fejbőrünkbe, és hagyjuk hatni 20 percig, mielőtt megmosnánk a hajunkat.