Mint írják, a pázsitfűfélék virágporára érzékenyek – ha eddig még nem tették meg – keressék fel kezelőorvosukat. Az allergiás betegek pollenterhelésének csökkentésért maguk is tehetnek, ha a fűnyírásra, kaszálásra idejében, illetve rendszeresen sort kerítünk, és ezzel korlátozzák a pázsitfűfélék virágzatának kialakulását. Virágzó gyep kaszálásakor a megfelelő szűrővel ellátott pormaszk viselését javasolják.
A napokban a nyárfaszösz is szállni kezdett – ez azonban, a közhiedelemmel ellentétben – nem allergizál, akinek ebben az időszakban allergiás tünetei jelentkeznek, nagy valószínűséggel a pázsitfüvek pollenjére érzékeny.
A tavasszal virágzó szélbeporzású fák pollenszezonja hamarosan véget ér, bár egyes fajok – például a nyír, a kőris, a tölgy – pollenje még okozhat tüneteket.
Nem jelentős allergén, de nagy mennyiségben szóródhat helyenként a fenyőfélék pollenje, ami halványsárga por formájában időnként nagyobb mennyiségben ülepedhet ki a levegőből – olvasható a közleményben.

Fotó: iStock.com/dolgachovl
A pollenallergia kezelésének lehetőségei
Kerüljük el az allergéneket: A legegyszerűbb és leghatékonyabb módja, hogy ne jelentkezzenek a kellemetlen, allergiás tünetek, ha elkerüljük azokat a helyzeteket, amikor kapcsolatba kerülhetünk velük.
Immunterápia: Ebben az esetben megelőző injekciók segítségével készítik fel a szervezetet a közelgő allergiaszezonra, megnövelve a test ellenálló képességét, arra törekedve, hogy minél enyhébb formában jelentkezzenek az allergiás tünetek.
Gyógyszeres kezelés: Antihisztaminok és szteroidok szedésével csökkentik a tüneteket, de a tapasztalat szerint teljes tünetmentesség nem érhető el vele.
Fényterápia: A bőrgyógyászatban már régóta alkalmaznak fényterápiát többek között az allergiás panaszok kezelésére is. Csökkentheti, mérsékelheti az egyes allergiás tüneteket.