Izomproblémák
Talán az egyik legismertebb jele a magnéziumhiánynak az izomfeszülés vagy -fájdalom. Ezek a tünetek leggyakrabban a lábszárban, a szem alatti izmoknál jelentkezhetnek, de magnéziumhiányra utalhat, ha valakinek a megszokottnál erősebb menstruációs fájdalmai vannak, vagy ha testmozgás után még napokkal később sem múlik el az izomfájdalom.

Fotó: iStock.com/hobo_018
Idegrendszeri problémák
A fáradékonyság, a feszültség és a szorongás mind-mind lehetnek a magnéziumhiány tünetei. Ennek következtében alacsonyabb lehet a stressztoleranciánk, sőt még az alvásra is rossz hatással lehet.
Szívproblémák
A szív megfelelő működéséhez elengedhetetlen a megfelelő mennyiségű magnézium a szervezetünkben. Ennek hiánya szívritmuszavart és vérnyomásproblémákat is okozhat.
Fog- és csontproblémák
Mivel a szervezetünkben található magnézium nagy része a csontjainkban van, nem meglepő, hogy hiánya a csontok problémáit okozhatja. A csontritkulás mellett előfordulhat fogszuvasodás, vesekő kialakulása, a törött csontok gyógyulási ideje pedig lényegesen meghosszabbodhat.
Hormonegyensúly-problémák
Mindkét nem hormonrendszerére másképp hat a magnéziumhiány. A férfiaknál tesztoszteronhiányt okozhat, a nőknél pedig épp az ellenkezője történhet; szervezetükben túltermelődhet a tesztoszteron, ami az arcszőrzet megnövekedésével és hajhullással végződhet.
Inzulinrezisztencia
Ahhoz, hogy szervezetünkben hatékonyan működjön az inzulintermelés, szükség van magnéziumra, így hiánya miatt kialakulhat aa prediabétesz, vagy más néven inzulinrezisztencia.