Sokan megrettenünk attól, hogy a hidegben is a szabadban sportoljunk, és inkább a konditermet választjuk, pedig számos pozitív hatása van. Nem kell tehát lemondanunk a szabadtéri sportról a hidegben sem, azonban érdemes szem előtt tartanunk néhány fontos dolgot.
Ne öltözzünk túl
Ne öltözzünk túl, mert ez akadályozza a szabad mozgást, és a mozdulatok megfelelő elvégzését is. Emellett túlságosan meggizadhatunk, így megfázatunk. Az a legjobb, hogyha egy kicsit fázunk, mielőtt elkezdenénk a gyakorlást.
Fotó: iStock.com/Halfpoint
Maradjunk mozgásban
Ahogy elkezdünk mozgni, már nem fázunk, a szervezet a szervezet sok hőt termel, így amíg aktívak vagyunk, biztosan nem fogunk kihűlni.
Jobb teljesítményt nyújthatunk a hidegben
A meleg akadályozhatja a jó teljesítményt, mert a testnek nagy munkát kell végeznie, hogy ellensúlyozza. Hidegben ezzel szemben a szervezetnek nincs más dolga, minthogy a teljesítményre összpontosítson, a hőmérsékletszabályozás helyett.
Hatékonyabb a fogyás
A hidegben töltött idő a szervezet zsírsejtjeinek egy részét egészségtelen, fehér zsírsejtből hőtermelő, metabolitikusan aktív, barna zsírsejtekké alakítja. Ez segít a szervezetnek abban, hogy hidegben is melegen tartsa a testet.
Erősíti az immunrendszert
Ha az eddig elmondottak nem győtek volna meg minket, álljon itt egy utolsó tény. A hidegben való mozgás erősíti az immunrendszert. A rendszeresen, szabadban végzett edzés a hidegben 20-30% -kal csökkenti az influenza kockázatát. Szóval nem kell félnünk kimozdulni a hidegebb napokon sem, használjuk ki a késő őszt, és maradjunk aktívak, a testünk és a lelkünk is meghálálja.







