Az üvegkert különleges dekorációs eleme lehet a lakásnak, de akár ajándékba is adhatjuk. Ehhez egy jól megválasztott, tetszőleges méretű, egyik oldalán nyitott üvegedényre van szükségünk, mely a befőttesüvegtől kezdve a dobozon át a gömbakváriumig bármi lehet, ami ízlésünknek megfelel. Dekorációnak választhatunk kavicsokat, üveggolyókat, emellett szükségünk lesz még aktív szénre, steril ültetőközegre, mohára és a megfelelő növénykére.
Milyen növényt válasszunk?
Az ideális növény elég kicsi ahhoz, hogy beleférjen az üvegbe úgy, hogy közben nem érinti az oldalát, ugyanakkor jól bírja a párát, az üvegkertből ugyanis nem folyik ki a víz. Például a kroton, a hegyescsúcsú futóka, a sárkányfa, a harasztok, a nyílgyökér, a szerencsebambusz, a korpafű és a kúszó fikusz is remek választás lehet. Döntsük el, milyen növényeket szeretnénk látni a kertecskénkben, hogy egyfélét vagy többfélét ültetnénk, és hogyan fogjuk őket elhelyezni.

unsplash.com/Jeff Sheldon
Rétegezés
Mivel az üveg alján nincsenek vízelvezető lyukak, gondoskodnunk kell egy víztároló rétegről. Ez lehet moha vagy körülbelül kétujjnyi kavicsréteg. Erre jön a körülbelül egycentis aktívszén-réteg, mely segíti a vízelvezetést és megelőzi a kellemetlen szagok kialakulását. Ha van kedvünk, erre tehetünk egy kis mohát, majd jön a néhány centiméternyi ültetőközeg.
Ültetés
Ezután nincs más hátra, mint elültetni a növénykéket, ehhez ássunk egy kis lyukat a földbe, tegyük bele a növényt, majd egyengessük el körülötte a talajt. Ha túl keskeny az üvegcsénk nyaka, akkor evőpálcika, illetve hosszú csipesz segítségével helyezhetjük el benne a növényt, majd egy pálcikára erősített parafa dugóval elegyengethetjük a földet. Ne felejtsük el megöntözni a növényeket, ezt növényspriccelővel tehetjük meg, melynek az üveg takarítása során is hasznát vehetjük.