A bemutatott lepkefajok mindegyike Közép- és Dél-Amerikai trópusi élőhelyein őshonos. Az állatok bebábozódott állapotban érkeznek egy Costa Ricában működő lepkeszaporító farmról. A bábokat a Lepkekert közepén lévő, üvegfalú bábszekrényben helyezik el, így a közönség egy kis szerencsével magát a kikelést is megfigyelheti – közölte a városligeti intézmény pénteken.
A tájékoztató szerint a trópusi lepkék 240 négyzetméternyi területen, 1200 köbméternyi légterében láthatók. A kertet úgy alakították ki, hogy a közönség közvetlenül a lepkék között sétálhasson.
A lepkék mellett a Lepkekert növényeit, köztük a különféle broméliákat, orchideákat, sétányrózsákat, csillagcsokrokat és tillandsiákat is megcsodálhatják az odalátogatók.
(Forrás: Facebook/ Fővárosi Állat- és Növénykert)
A Lepkekert, mint szezonális látnivaló 2000 óta létezik az Állatkertben. Jelenlegi helyére, a Pálmaház, az óriásvidrák és a prérikutyák kifutója, illetve a sörényes hangyász kifutó által határolt területre 2014-ben került. A bemutatóhely általában nyár elejétől kora őszig látogatható, de ha az időjárás megengedi, már május végén megnyitják – áll a közleményben.
A közleményben felidézik, hogy a Budapesti Állatkert az idén 50 éves Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesülettel (MME) kezdettől fogva együttműködik.
Ennek apropóján rendezik meg az 50 éve közösen a természet szolgálatában című programot,
amelyet szombaton tartanak az Állatkertben: a Főkapu téren 10 órától 16 óráig ismeretterjesztő játékokkal, kreatív kézműveskedéssel, illetve a vadállatok, madarak védelmével kapcsolatos programmal várják az érdeklődőket, valamint 14 órakor kezdődik két előadás a Kisszikla Barlangtermében.
Az előadásokat Haraszthy László Az MME 50 éve című könyvének könyvbemutatója követi.