Siker

5 jel, hogy a maximalizmus hátráltat minket a mindennapokban

A maximalizmus bizonyos helyzetekben jól jöhet és segítségünkre lehet, azonban vannak olyan esetek, amikor inkább csak hátráltató tényező. Persze nagyon nehéz levetkőzni ezt a tulajdonságot, és talán nem is kell teljesen, csupán egy kicsit érdemes „megszelídítenünk” magunkban. Az alábbi jelek arról árulkodnak, hogy a túlzásba vitt maximalizmus inkább akadályoz, mint előrevisz.

Nem szeretjük kiadni a kezünkből az irányítást

Úgy érezzük, csak az a munka lesz alapos és pontos, amit mi magunk csinálunk. Nem nagyon bízunk mások rátermettségében, emiatt pedig a csapatmunka is nehezünkre esik. Inkább túlórázunk, minthogy elfogadjuk mások segítségét.

Nehezünkre esik tartani a határidőket

Mivel minden ránk bízott munkát tökéletesen akarunk elvégezni, és a legapróbb hibát sem bírjuk elviselni, ezért képesek vagyunk a legegyszerűbb feladaton is hosszasan szöszmötölni – ez pedig ahhoz vezethet, hogy elúszunk a munkával és kicsúszunk a határidőből.

Fotó: iStock.com/fizkes

Fotó: iStock.com/fizkes

Hosszasan emésztjük magunkat, ha hibáztunk

Ha kudarc ér bennünket, képesek vagyunk napokig, sőt hetekig ezen emészteni magunkat, és ez a rágódás szinte megbénít minket – emiatt nehezen koncentrálunk az egyéb feladatainkra, ami újabb és újabb sikertelenségélményt eredményezhet.

Nehezen változtatunk a döntésünkön

Ha egyszer már eldöntöttünk valamit, nehezen változtatunk rajta még akkor is, ha menet közben úgy látszik, nem jó irányba halad a dolog. Ragaszkodunk a kezdeti állaspontunkhoz és emiatt mások rugalmatlannak tarthatnak minket.

Emberi kapcsolatainkra is hatással van

Nehezen viseljük magunk körül az olyan embereket, akikre inkább a „nemtörődömség” a jellemző, vagy akik életében kevésbé van jelen a rendszeresség és kitartás. Emiatt kapcsolatok is tönkremehetnek, mert sok vitát eredményez ez a különbözőség – mi pedig nem tudunk engedni a maximalizmusunkból.