Ahhoz, hogy sikeresek legyünk, fontos, hogyan intézzük a dolgainkat, hogyan rendszerezzük az életünket, hogyan viselkedünk a mindennapokban. Vagyis hogy mibe fektetünk energiát, s mi az, amit háttérbe szorítunk. A szakemberek szerint mondjunk le ezekről a dolgokról, hogy sikeres(ebb)ek legyünk.
Fotó: IStock.com/kieferpix
Félelem a bizonytalanságtól – az életben semmire nincs garancia, és sosem lehet tudni, mit hoz a jövő.
Az érzéseink figyelmen kívül hagyása – hiszen biztos van a megérzéseinknek is üzenete a számunkra.
Azt gondolni, hogy azok a problémák, amik miatt szorongunk, nem is léteznek – nézzünk szembe a gondjainkkal, és kezdjük el egymás után megoldani azokat.
Elkerülhetjük a kényelmetlenségeket – az élet nemcsak jót tartogat számunkra, hanem rossz, kényelmetlen, kellemetlen dolgokat is.
Egészségtelen szokások – mondjunk le ezekről, hogy javuljon az egészségünk, az életminőségünk, hogy jobban érezzük magunkat.
Áldozatként való viselkedés – ha elhisszük, áldozatokká is válhatunk. Inkább képzeljük magunkat sikeresnek.
Kifogások – ha elhatároztunk valamit, és tudjuk, hogy az jó lehet a számunkra, miért keresünk kifogásokat, hogy ne kelljen megtennünk?
Tanult tehetetlenség – bármire képesek lehetünk, ha egyszer már kitaláltuk, elképzeltük, mit és hogyan kellene megcsinálni.
Megvédjük a problémáinkat – inkább ragaszkodunk a problémákhoz, mintsem megoldjuk, elengedjük azokat.
A kudarctól való félelem – sosem tudhatjuk, mit tartogat számunkra a jövő, vagyis csak azért ne szalasszuk el a lehetőségeket vagy mondjunk le az álmainkról anélkül, hogy megpróbálnánk megvalósítani azokat, mert félünk, hogy mi lesz vagy mi lenne, ha…