Huan Huannak négy éve már született bocsa, Jüan Meng volt az első óriáspanda, amely Franciaországban született.
„Mindketten rózsaszínűek, mindketten pufókok és egészségesek” – közölte Rodolphe Delors igazgató.
Azt nem tudni, hogy párzás vagy mesterséges megtermékenyítés révén fogantak-e a pandaikrek. A gondozók egy márciusi hétvégén ugyanis nyolcszor is együtt látták Huan Huant és párját, Jüan Zsit, az állatorovosok azonban biztosra akartak menni, és mesterséges megtermékenyítéshez is folyamodtak. Az óriáspandaikrek születését Kínából, a csengtui óriáspandavédelmi központból érkezett két állatorvos is felügyelte.
Giant panda twins born in French zoo https://t.co/Mq4uLqbCRr
— BBC News (UK) (@BBCNews) August 2, 2021
Huan Huan és párja 2012-ben érkezett Kínából Franciaországba, kölcsönadásukat akkor a Párizs és Peking közötti diplomácia kapcsolatokat elmélyülésének jeleként méltatták.
Az ikerpár alig néhány héttel az után jött világra, hogy Kínában is levették a veszélyeztetett fajok listájáról az óriáspandát, és átsorolták a sérülékeny fajok közé. A kategóriát azután változtatták meg, hogy a vadon élő óriáspandák száma a több évtizedes fajvédelmi erőfeszítéseknek köszönhetően elérte az 1800-at.
Az óriáspandákat Kínában évekkel azután sorolták új kategóriába, hogy a Természetvédelmi Világszövetség (IUCN) 2016-ben a levette a veszélyeztetettek listájáról, és a sebezhetők közé helyezte őket. Akkor a kínai szakértők vitatták a döntést arra hivatkozva, hogy ennek alapján az emberek azt hihetik, csökkenthetők a védelmi erőfeszítések.