Siker

A tízéves kisfiú, aki idővel felért a példaképéhez

Tíz éves üzenetváltást osztott meg közösségi oldalán a Magyar Vízilabda-szövetség. A beszélgetés egyik résztvevője a már akkoriban is magasan jegyzett Vámos Márton volt, míg a másik egy mindössze tízéves kisfiú, aki idővel felért példaképéhez: együtt lettek világbajnokok.

Szia Marci! Vigvári Vince vagyok, te vagy a példaképem, és sok sikert kívánok! Tízéves vagyok, és én is vízilabdázom!” – írta az ifjú rajongó Vámos Mártonnak 2013. december 8-án.

A magyar válogatott balkezes bombázója örömmel vette a megkeresést, és – jó példaképhez méltón – nem fukarkodott a biztató szavakkal.

Szia! Köszönöm szépen, nagyon aranyos vagy! Én is sok sikert kívánok neked! Nyomjad keményen , becsületesen, és akkor biztos, hogy meglesz a gyümölcse!” – válaszolta Vámos, akinek a szavai végül célba értek.

Alig tíz évvel később ugyanis a két pólós vállvetve küzdött a nemzeti együttesben a világbajnoki címért Fukuokában, ahol végül a görögök felett aratott győzelemmel meg is lett a hőn áhított aranyérem.

A korántsem hétköznapi teljesítményt a rajongóból profi sportolóvá vált Vigvári és példaképe egy közös fotóval ünnepelte meg, bizonyítván: ha valaki keményen és becsületesen dolgozik az álmáért, annak tényleg meglehet a gyümölcse.

A képen Vámos Marci és Vigvari Vince. Forrás: waterpolo.hu