Otthon is, könnyen elkészíthető arcmaszkokkal felfrissítheted az arcbőrödet és most attól sem kell félned, hogy kipirosodik a bőröd a használatuk után, és nem szeretnél emberek közé menni vele. A fontos, hogy válaszd ki a bőröd állapotának és típusának megfelelő maszkot. De hogyan? Mindjárt el is mondjuk!
Mielőtt nekiállnál, hogy az otthoni arcpakolást fel tedd magadnak, mindig előzze meg a folyamatot egy alapos arctisztítás, lehetőleg a szokásos arclemosóddal tisztítsd meg az arcod a napi szennyeződésektől.
A nedves bőrre vidd fel az arcradírt és körkörös mozdulatokkal masszírozd az arcod, arra viszont figyelj, hogy soha ne dörzsöld! Ez a lépés azért fontos, mert az arcradír mechanikai úton szabadít meg az elhalt hámsejtektől. A bőr sejtjei 28 nap alatt érnek a felszínre, ahol pedig hamar elhalnak, viszont ha nem szabadulsz meg kellőképpen ezektől a hámsejtektől, akkor megvastagszik a bőr, és nem fog látszódni a friss, rózsaszín, üde bőr.
A következő lépés az arcgőzölés, amihez forralj vizet, ha szeretnél, tegyél bele kamillavirágot is. Boríts egy törölközőt magadra, hajolj az edény fölé, és maradj fél percig így, ezt ismételd meg kétszer. A meleg hatására a pórusok kitágulnak, a szennyeződések a mélyebb rétegekből is a felszínre kerülnek.

Fotó: Shutterstock
Jöhetnek a pakolások!
Normál bőrre passzírozz szét egy banán egy hozzá egy egy teáskanálnyi citromlevet és paradicsomlevet, vidd fel az arcodra, tíz percig hagyd rajta, majd langyos vízzel mosd le.
Ha zsíros a bőröd, verj fel egy tojásfehérjét, majd keverj bele fél evőkanál vizet és fél teáskanál pirospaprikát. Vidd fel az arcodra, hagyd hatni tizenöt percig, majd langyos vízzel mosd le.
Ha száraz a bőröd, verj fel egy tojássárgáját, majd keverj bele öt evőkanál tejet és fél teáskanál mézet. Ezután verd fel újra az egészet. Mikor a paszta közepesen sűrűvé kezd válni, vidd fel az arcodra, hagyd hatni tizenöt percig, végül langyos vízzel öblítsd le.