Sokan már csak akkor locsolják meg a szobanövényeiket, amikor látják rajtuk, hogy menthetetlenül vízre van szükségük. Pedig egyáltalán nem mindegy, hogy mikor és hogyan locsoljuk őket.
Most már hivatalosan is beköszöntött az ősz, de egyes virágokat még az indián nyár végéig érdemes elültetni, hogy egészen a téli időszak kezdetéig gyönyörködhessünk bennük.
Száraz és sokszor forró nyarunk volt. A korábban gondosan elvetett pázsit a legtöbb helyen sárgás-foltos területekkel csúfítva szomorkodik. Ám, itt az ősz, és itt az ideje a foltok eltüntetésének.
A bio konyhakert olyannyira fontos, hogy külön világnapot is kapott már évekkel ezelőtt. Idén épp mára esett ez a jeles nap.
Banán nélkül nehezen képzeljük el a telet, bár már a nyarat is. Bármikor vehetünk a boltban. Kiderült, hogy az emberek ősidők óta szeretik ezt a gyümölcsöt és akár te is ültethetsz a kertedbe.
Minden hobbikertész nagy dilemmája, amikor ültet, hogy vajon a vetőmagok meddig életképesek. Azaz a tavaly megmaradt paprika vagy paradicsom magot érdemes-e még kiszórni az ágyásba.
Bár ismerjük a mondást, hogy a „szomszéd fűje mindig zöldebb”, azért még a mi gyepünk is lehet csodálatosan zöld és ápolt egy kevés ráfordított energiával.
A konyhakertek már elkezdték ontani a terméseket, mi több, már jónéhány zöldség le is termett. A megüresedett ágyást azonban nem kell parlagon hagyni, újrahasznosíthatjuk.