Finndingiben szereplő Berecz Zsombor ezüstérmet nyert kedden a tokiói olimpián. Ez a magyar vitorlázás második ötkarikás medálja, az elsőt a Detre testvérek szerezték, akik az 1980-as, moszkvai játékokon a harmadik helyen végeztek Repülőhollandiban.
Kopasz Bálint a férfi kajak egyesek 1000 méteres versenyének döntőjében az első helyen végzett a tokiói olimpián, a futamban szintén induló Varga Ádám a második lett.
A magyar futónő, Kozák Luca bár nem került be a fináléba 100 méter gáton, de megmutatta milyen sportszerűnek lenni. És erre az olimpia hivatalos Twitter-oldala is felfigyelt.
Már javában zajlik a tokiói olimpia, rengeteg élsportoló küzd azért, hogy felállhasson a dobogóra és, hogy olimpiai érmet szerezzen. A medálok anyaga rendkívül különleges, hiszen újrahasznosított tárgyakból készültek.
Cseh László a 200 méter vegyes pénteki döntőjében elért hetedik hellyel fejezte be úszópályafutását a tokiói olimpián.
Milák Kristóf rekordot úszva lett olimpiai bajnok!
Akárcsak 2012-ben, Londonban és öt éve Rio de Janeiróban, a tokiói olimpián is Szilágyi Áron nyerte a férfi kardozók egyéni versenyét, és a triplázással sporttörténelmi tettet hajtott végre.
Magyar diákok kerültek a legjobbak közé az idén a több országban megtartott középiskolai tudományos versenyek olimpiáján.