Az egész ország gyászolja a ma, 48 éves korában elhunyt, háromszoros olimpiai bajnok Benedek Tibort. Egykori csapattársak, barátai, ismerősei is megemlékeznek róla.
A magyar férfi vízilabda-válogatott nyerte a Duna Arénában rendezett Európa-bajnokságot. Märcz Tamás együttese egy izgalmas meccsen, ötméteresekkel 14-13-ra győzte le a világbajnoki ezüstérmes spanyol csapatot.
Második mérkőzésén is sima győzelmet aratott a házigazda magyar női vízilabda-válogatott a Duna Arénában zajló Európa-bajnokságon.
Ma ünnepli 43. születésnapját Gergely István kétszeres olimpiai bajnok vízilabdázó. A vízilabda különös misztériummal bíró sport, hiszen ezt a hölgyek is nagyon szeretik, különös tekintettel arra, hogy ezt általában daliás és sok esetben jóképű sportolók játsszák.
Sikeresen abszolválta a negyeddöntőt az ausztrálok csapata ellen a magyar férfi vízilabda-válogatott. Ezzel a győzelemmel közelebb kerültek az olimpiai kvótához is.
Ha Kásás Tamásról csak annyit mondunk, hogy háromszoros olimpiai bajnok vízilabdázó, már arra mindenki felkapja a fejét. Pedig a ma 43 éves sportoló nem csak az olimpia bajnoki címeket gyűjtötte be, hanem mindent, amit csak lehetséges ebben a sportágban.
Előbb az egyetemi és főiskolai válogatottunk megnyerte az Universiade-t, majd ma hajnalban a vízilabda történetének legnagyobb arányú győzelmét érte el a felnőtt női válogatottunk.
Július 3-án különleges sporteseményre várják a fővárosiakat a kívül-belül megújult Dagály fürdőben. A Budapesti Vízilabda Szövetség, a Budapesti Úszó Szövetség és a Budapesti Búvár Szövetség közreműködésével, a Budapest 2019 Európa Sportfővárosa évad keretében megvalósuló, egész napos Csobbanj, Budapest eseményen a vizes sportok kapják a főszerepet, de...