A Hold szénkibocsátására utaló bizonyítékokat találtak japán kutatók, az eredmények kétségbe vonják az égitest születésének eddigi teóriáját.
Szuperholdat láthattunk az éjszaka folyamán, amennyiben feltekintettük az égre. A telihold ilyenkor a megszokottnál sokkal nagyobbnak látszik.
Egy friss tanulmány szerint különböző forrásokból kerülhetett víz a Holdra, és az abból összeállt jég nagy része több milliárd éves.
Holland kutatók növényt termesztettek a Mars és a Hold talajához hasonlító, az amerikai űrkutatási hivatal szakemberei által kifejlesztett talajban. Kutatásukból kiderült, hogy nemcsak lehetséges élelmet termelni a vörös bolygón és a Holdon a jövendő lakóik számára, hanem életképes magokat is lehet nyerni belőlük növénytermesztéshez!
Fekete fény címmel szeptember 24-ig lehet megtekinteni a Budapest Parkban azt a csoportos kiállítást, amit az 1999-es teljes napfogyatkozás 20. évfordulója alkalmából készült.
Holdraszállás 50 címmel nyílt kiállítás a III. kerületi Esernyősben. Fél évszázaddal az esemény után is még számtalan legenda övezi azt a napot, amikor a „Sas leszállt.”
Ötven éve, 1969. július 20-án, magyar idő szerint 21 óra 18 perckor az Apollo–11 holdkompja enyhe döccenéssel megérkezett a Holdra. „Itt a Nyugalom Tengere. A Sas leszállt” – jelentette Neil Armstrong a Földnek. A holdkomp pilótájával, Edwin „Buzz” Aldrinnal kitekintettek a holdi tájra, mint az első emberek, akiknek ilyen látványban lehetett részük.
Míg a Napot a férfiprincípiumokkal, a Holdat a nőiességgel és termékenységgel kapcsolják össze már évezredek óta. Ennek fő oka, hogy megfigyelték, a női ciklus és a holdciklus nagyjából ugyanolyan, 29 és fél nap hosszú.