A szervezetünk 60 százaléka vízből áll, így a vízfogyasztás az egyik legfontosabb dolog, amire figyelnünk kell az egészséges életmód során. Az orvosok napi 2 liter folyadék fogyasztását ajánlják.
A tartós hőség veszélye miatt harmadfokú figyelmeztetéseket is kiadott keddre az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Véres fagyival is kedveskednek a hőségben a ragadozóknak a Szegedi Vadasparkban a gondozók, az állatkert esetében azonban a mindennapi rutin része a megfelelő körülmények biztosítása kánikula idején - közölte Veprik Róbert igazgató.
A tartós hőség veszélye miatt az ország nagy részére harmadfokú figyelmeztetést adott ki csütörtökre az Országos Meteorológiai Szolgálat.
A nyári kánikula nemcsak az embereket, hanem az állatokat is megviseli. Ki-ki a saját lehetőségeihez képest próbálja magát hűteni. A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal összegyűjtötte a legfontosabb tudnivalókat és jótanácsokat, hogyan gondoskodjunk kedvenceinkről és haszonállatainkról a nyári hőségben.
A hétvégén ketten is életüket vesztették a Balatonban, miközben péntektől vasárnapig huszonegy embert mentettek ki a tóból a vízirendőrök - tájékoztatott a Balatoni Vízirendészeti Rendőrkapitányság helyettes vezetője.
A héten sok napsütéssel visszatér a kánikula. A csúcsértékek többfelé 35 fok felett alakulnak, helyenként hajnalban is 20 fok feletti értékek lesznek. Várhatóan a hét második felében mérséklődik a hőség - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből.
Az Afrika felől érkező forró levegő hatására 28,9 Celsius-fokosra melegedett csütörtökre a Balaton vize - tájékoztatott a siófoki obszervatórium vezetője.