„Milyen enyhe őszünk van! Remélem, hétvégén is sütni fog a Nap!”, „Mik a terveitek karácsonyra? Pulykát esztek? Halászlevet? Aha, mi is!”, „Csinos a cipőd! Hol vetted? Én is hasonlót keresek…” Ezek csupa olyan felszínes beszélgetések, amik különösebben nem is érdekesek, nem gondolkodtatnak el minket, nem is tesznek boldoggá, mégis, a legtöbb diskurzusunk...
Egy friss tanulmány a mellkason való dobolást vizsgálta.
A kommunikáció hiánya a közös ünneplést is beárnyékolhatja
Nem vicc, tényleg nem mindegy, milyen az a bizonyos kenguru pillantás - ausztrál és brit kutatók szerint ezek a cuki erszényesek képesek megtanulni, hogy a kutyákhoz hasonlóan kommunikáljanak az emberrel, a tekintetüket használva a "mutatáshoz" és a segítségkéréshez.
Az elmúlt néhány év és a vírus időszaka sok új kérdést felvetett a generációk közötti különbségekkel kapcsolatban. Minden korosztály átélt együtt valami maradandó nyomot hagyó társadalmi eseményt. Minden korosztály máshogy gondolkodik, él, és viszonyul egymáshoz, ezért fontos, hogy megtaláljuk a kulcsot a megfelelő kommunikációhoz.
Az arcmaszk viselése segít a koronavírus-fertőzés megelőzésében. Ám mivel eltakarja tulajdonképpen az egész arcot, így a kommunikáció meglehetősen nehézkes benne, mert nem látni a beszélgető partner mimikáját.
Sok kutatásban megpróbálták megfigyelni a boldog és boldogtalan párok közötti különbséget. Az eredmény mindig ugyanaz: a boldog kapcsolatban élő többet beszélgetnek.
Nem szeretnénk sem egyik, sem másik állatka mellett (vagy ellen) érvelni, de egy friss kutatásban nemrég összehasonlították őket, és érdekes eredményekre jutottak.