Mindannyiunknak vannak olyan ismerősei, munkatársai, akik bizony sosem diétáznak, de mégis nagyon jó formában vannak. Felejtsük el, hogy ez csak a géneken múlik, hiszen annál többről van szó, és bár nem vagyunk egyformák – van, akinek könnyebb, másnak nehezebb beállnia az ideális súlyára –, tanulhatunk tőlük egy-két trükköt.
Itt az ősz, búcsút mondhatunk a hosszú, meleg nyári estéknek, esik az eső, a hideg elől bezárkózunk, nehezebben megy a munka, a sport, az elalvás, még a vásárlás is. Ezek a tippek segíthetnek egy kicsit könnyebben venni az őszi-téli átállást.
Főzni szuper dolog, de egy hosszú nap végén nem mindenkinek van kedve hódolni a konyhaművészet szépségeinek. Mutatunk néhány gyors és egyszerű ötletet, amikből ihletet merítve akár pár perc alatt is meleg és finom vacsorát tehetünk az asztalra.
Azt jól tudjuk, hogy nem mindegy, mit eszünk, milyen ételeket iktatunk be a napi étrendünkbe. De vajon tudjuk-e, hogy mit érdemes enni ahhoz, hogy fiatalabbnak tűnjünk? Merthogy állítólag léteznek olyan ételek, amelyek jót tesznek a bőrünkkel, és ha rendszeresen fogyasztjuk például a citrusféléket vagy az avokádót, akkor akár 10 évvel is fiatalabbnak tűnhetünk. Egy...
Nem, vércsoport, személyiség, alak, életkor: mindenki más alapján választ diétát magának, de ki gondolta volna, hogy már a csillagjegyünk alapján is választhatunk magunknak diétát?
Habár a tavaszköszöntő májusi fogyókúra első hulláma már sokaknál lecsengett, érdemes kitartani, és tovább küzdeni az egészség és a fogyás jegyében, még akkor is, ha eddig az eredmények nem túl kecsegtetők. Adunk pár tippet kezdőknek, újrakezdőknek, kitartóknak és azoknak, akiknek új lendületre és egy nagy adag biztatásra van szükségük.
Tud-e valaki romantikusabb nyári programot, mint egy piknik? Olyan igazi piknik, kockás pléddel, fonott kosárral, hideg pezsgővel és eperrel, mint a regényekben…
Kiderült, hogy az étkezés történelme tele van váratlan meglepetésekkel és érdekes tényekkel. Néhány száz évvel ezelőtt még külön arra tartottak egy embert, hogy ha tizenhárman kerülnének egy asztalhoz étkezéskor, kipótolja a szerencsétlen számot. S hiába gondoljuk őseinkről, hogy barlanglakó durva népek voltak, használtak evőeszközöket.