A hét elején még mínuszok lesznek jellemzőek, de fokozatosan mérséklődik a hideg. A hét második felében egyre többfelé mérhetnek majd plusz 10 fok közeli értékeket - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből.
Összegyűjtöttük nektek mi az, amire figyelni kell a hidegben.
A hideg idő egészségi hatásairól tett közzé tájékoztatót a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK).
A hétvégén sok napsütés várható, csak néhol lehet kisebb havazás. Mindeközben viszont még napközben is fagypont alatti hidegre kell készülni, néhol a hajnali órákban mínusz 20 fokot is mérhetnek - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből.
Hétvégén kezdetben még inkább borult lesz az ég, szombaton viszont az ország nagy részén kisüt a nap. Pénteken a Dunántúlon, míg vasárnap délebbre várható csapadék: akár havas eső, hó is. Ezzel együtt hidegre is készülni kell, helyenként napközben is fagypont alatt marad a hőmérséklet - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú...
Az elmúlt pár nap nagy hideg volt, szombat éjszaka az eddig őszi mínusz-rekord is megdőlt.
Nem lesz már melegebb a héten, sőt! A hétvégén, a hajnali órákban komoly mínuszok is lehetnek, a hegyekben pedig még eshet is a hó.
Az antarktiszi György király-szigeten alig van már hó. A globális felmelegedés hatására teljesen megváltozik a klíma, ami az állatokat is befolyásolja.