Valami öröm az ürömben a Nyíregyházi Állatparkban. A park jegesmedvéi pár napja elválaszthatatlanok, és erről egy ritkán látott videót is megosztottak a Facebook-oldalukon.
Állatkertekben igazi ritkaságnak számító mishmi takin (Budorcas taxicolor) született a Nyíregyházi Állatparkban.
Aranykezű tamarin (Saguinus midas) született a Nyíregyházi Állatparkban, a másfél éve együtt élő tenyészpárnak ez az első utóda.
Két kondorkeselyű (Vultur gryphus) – más néven andoki kondor – érkezett a Nyíregyházi Állatparkba; a rendkívül ritka madarak Magyarországon csak itt láthatók.
Először született tigris a debreceni állatkertben. A most már héthetes hím kölyköt kedden mutatták be a sajtónak és a közönségnek. A kistigris mikrochipet kapott, a kifutóval ismerkedett, majd belelépett a kifutót átszelő kis patakba is – a víztől azonban nagyon megijedt. A nevére pedig az interneten szavazhatnak majd a debreceniek.
Ennél aranyosabb talán nem is lesz ma: vari majom született a Nyíregyházi Állatparkban. Galéria!
Már láthatóak a nemrégiben született vörös óriáskenguruk (Macropus rufus) a Nyíregyházi Állatparkban.
Az újszülött állatok mindig nagyon édesek, ilyen a nemrég világra jött törpevíziló is. A Nyíregyházi Állatparkban látta meg a napvilágot két hete. Galéria!