Egy nemrég megjelent cikk szerint aki használt törülközőbe törli az arcát, ennyi erővel a vécé vizében is megmoshatná, ugyanannyi baktérium kerülne rá. Na de tényleg minden használat után mosnunk kéne?
Hiába az alapos nagytakarítás, előfordul, hogy kimaradnak helyek hosszabb-rövidebb időre a tisztításból. Nem is gondolnád, hogy melyik az a hely a konyhában, amelyik a legkoszosabb lehet.
Mosni manapság nagyon egyszerű, hiszen a modern gépek mindent megcsinálnak helyettünk. Ám úgy néz ki, a ruhák szétválogatását továbbra sem ússzuk meg…
Bár itt a tavasz és a jó idő, akár a munkahelyünkön, akár a közlekedési eszközökön sorra szembe találkozhatunk a légkondicionálókkal, melyeken keresztül, ha egy kicsit is gyengébb az immunrendszerünk, könnyen egy baktérium vagy vírus áldozatai lehetünk.
Migrénes vagy? Nézd meg mit eszel. Pánikbeteg? Nézd meg mit iszol. A bélflóra apró lényei szimbiózisban élnek az egész testünkkel, a jó baktériumok kedvesek velünk, erősítik az immunrendszert, segítik az egész szervezetünk hibátlan működését.
Lázár Viktória, az Eötvös Loránd Kutatási Hálózathoz (ELKH) tartozó Szegedi Biológiai Kutatóközpont (SZBK) munkatársa az általa kifejlesztett új eljárással kimutatta, hogy az antibiotikum-keverékek hatékonysága sokszor nagyságrendekkel gyengébb, mint az önállóan alkalmazott antimikrobiális hatóanyagoké.
Elképesztő eredményre jutottak azok a tudósok, akik megvizsgálták a használt sminktermékeket laboratóriumban. Mondhatjuk, hogy időzített bomba minden használt rúzs, szemhéjpúder vagy szempillaspirál.
A törölközőket és kéztörlőket többnyire egy hét után dobjuk a szennyesbe, de vajon ez így higiénikus? Elég hetente egyszer kimosni ezeket? Meg fogsz lepődni, hogy mit javasolnak a szakértők.